Software » Operační systémy

Steam hru se nepodařilo spustit

Publikováno: 6. 7. 2017

Příčin, proč nejde hra spustit, může být mnoho. V mém případě šlo o hru Dying Light. Po instalaci hra nereagovala a nešla spustit. Po opakovaném stisknutí tlačítka Hrát se objevila hláška typu Hru se nepodařilo spustit (aplikace je již spuštěna). Nepomohly rady typu odinstalovat a opět instalovat hru nebo ověřit integritu souborů (pravé tlačítko myši u příslušné hry na steamu – vlastnosti – místní soubory - ověřit integritu souborů hry.

Diskuse k článku (0)


Asus K53SV - ohlédnutí po pěti letech

Publikováno: 15. 2. 2016

Před více než pěti lety jsem zakoupil notebook Asus K53SV – SX966V. Podíváme se nyní na to, které závady se u notebooku za ty roky objevily a zdali jde o kvalitní značku. Notebook byl v provozu prakticky každý den, takže zatížení bylo odpovídající, aby se případně projevily nebo neprojevily závady.

Diskuse k článku (0)


Tiskárna HP Deskjet F380 - Windows 10

Publikováno: 5. 1. 2016

Když si koupíme nový počítač, chceme k němu zapojit také tiskárnu. Ale jelikož bývá tiskárna i mnoho let stará a v novém počítači je Windows 10, může nastat problém. Pokud chceme použít staré instalační CD se softwarem k tiskárně, pravděpodobně odmítne s novým OS spolupracovat. Proto vyhledáme stránky výrobce a zjistíme, zdali vydal verzi software, jenž bude s novým OS spolupracovat.

Diskuse k článku (0)


Grafická karta v notebooku nešla spustit

Publikováno: 22. 11. 2015

Notebook Asus K53SV – SX966V má dvě grafické karty, jednu integrovanou a druhou výkonnější, která se spustí např. při hrách nebo při spuštění náročnějších aplikací a programů. Při aktualizacích Windows, někdy taky při náhodné události jako různé pády OS či software, se někdy může stát, že grafická karta přestane pracovat. Zjistíme to v Ovládacích panelech – systém – správce zařízení - ve správci zařízení, kde se u výkonnější karty, v tomto případě NVIDIA GeForce GT 540M, objeví název Standardní grafický adaptér s rozlišením VGA se symbolem vykřičníku a ve vlastnostech po kliknutí pravým tlačítkem myši a v možnosti obecné uvidíme hlášení Toto zařízení nelze spustit (kód 10).

Diskuse k článku (0)


Stříhání videa pomocí Windows movie maker

Publikováno: 21. 7. 2015

Když si nahráváme pořady z televize, natáčíme videa z her či venku na kameru, chceme tyto videa také upravit a sestříhat, abychom se na ně mohli koukat. K tomuto účelu existují programy a jeden z nich máme přímo ve Windows. Jde o Windows live movie maker. Ve Windows 7 se nachází v cestě C:\Program Files (x86)\Window Live\Photo Gallery\MovieMaker.exe. Jestliže nemáme prozatím zástupce na ploše, nalezneme výše zmíněný soubor exe a pravým tlačítkem zvolíme Odeslat – Plocha (vytvořit zástupce).

Diskuse k článku (0)


VLC nastavení televize pro příjem DVB-T

Publikováno: 18. 5. 2015

Na sledování televize v PC potřebujeme TV tuner a také nějaký software, který umožní naladit stanice. Komu nevyhovuje program přiložený k televizní kartě, může použít pro tyto účely všestranný program na video VLC. Kromě přehrávání videa umí také pracovat s televizním tunerem DVB-T. Pokud máme kartu s ovladači nainstalovanou, můžeme nastavit VLC pro příjem televizních stanic.

Diskuse k článku (0)


TV tuner do PC a notebooku

Publikováno: 19. 4. 2015

Abychom mohli v počítači sledovat televizi, potřebujeme ho vybavit televizním tunerem. Můžeme do něj vložit televizní kartu, ale například u notebooku by to mohl být problém. Existuje však velmi jednoduché a pohodlné řešení. Musíme si pořídit externí tuner pro příjem televize, které má rozhraní USB. Výrobců je mnoho a tak je na každém, jakou značku zvolí.

Diskuse k článku (0)


Více operační paměti do notebooku

Publikováno: 24. 3. 2015

Když chceme posílit počítač o výkon, neměli bychom otálet příliš dlouho, protože za delší dobu již nemusí být na trhu vhodné komponenty. Nejjednodušší je navýšit rychlost přidáním operační paměti RAM. Nejprve zjistíme možnosti rozšíření u konkrétního počítače. U notebooku Asus K53SV - SX966V jde operační paměť rozšířit na 8 GB. Musí jít o dva moduly 4 GB. 8 GB modul v tomto notebooku nebude funkční.

Diskuse k článku (0)


Zálohování a obnovení systému ve Windows 7

Publikováno: 24. 2. 2015

Výhodou operačního systému Windows 7 jsou také jeho funkce pro jednoduché zálohování bez nutnosti instalovat programy třetích stran. Vyplatí se zálohovat co možná nejčastěji, zvláště pokud máme v počítači důležité informace či rozdělanou práci. Funkce jsou dostupné na cestě Start – Ovládací panely – Zálohování a obnovení. Zde si lze nastavit pravidelné zálohování volbou „Nastavit zálohování“. V mnoha případech si potřebujeme vytvořit kopii systému, protože nemáme instalační CD.

Diskuse k článku (0)


Správa disků – jak rozdělit disk ve Windows 7

Publikováno: 18. 1. 2015

Potřebujeme-li spravovat disky, vytvořit nový oddíl či určit jeho velikost ve Windows 7, má tento operační systém i pro tyto úkony nástroje. Nalezneme je po kliknutí na Start – Ovládací panely – Nástroje pro správu – Správa počítače – v levém menu pod nabídkou Úložiště se nachází Správa disků.

Diskuse k článku (0)


1 23

Rubriky

» Bezpečnost

» Grafika a foto

» Kancelář

» Komunikace

» Práce se soubory


Další stránky

» Finance

» SKNeT - tvorba internetových stránek

Copyright © 2007 - 2024 Software - Podmínky užívání - Kontakt