Software » Práce se soubory

Externí box na interní pevný disk

Publikováno: 5. 1. 2017

Pro zálohu dat, přehrávání a ukládání videa, zálohu fotografií, ale zejména zálohu své práce, je nenahraditelným pomocníkem pevný disk (HDD), který je mimo počítač. Říkáme mu externí pevný disk. Jenže ne všechny výrobky jsou spolehlivé a některé i dokonce dost poruchové.

Diskuse k článku (0)


Externí pevný disk - výhody a využití

Publikováno: 15. 4. 2016

V dnešní době, kdy potřebujeme přenášet, kopírovat, zálohovat či sdílet data, je externí pevný disk (HDD) prakticky nepostradatelným pomocníkem. Zejména u zálohování se externí disk hodí pro nejrychlejší způsob, jak ochránit důležité soubory a práci. Jen je potřeba dát pozor, aby se nám na HDD nedostal vir a proto platí zásada, že u důležitých dat nesdílíme pevný disk s jiným počítačem. Pokud připojujeme pevný disk i k počítačům jiných uživatelů, opatříme si raději více zařízení určené na různé využití. Zkušenosti v tomto článku jsou zaměřeny na Western Digital My Passport 500 GB.

Diskuse k článku (0)


V čem otevřít soubory docx

Publikováno: 14. 4. 2016

Často dostáváme v elektronické komunikaci nejrůznější formáty souborů. A protože každý může mít jiný software, pak někdy nastane problém, jak konkrétní dokument otevřít. Soubory docx jsou dokumenty pocházející z nových Windows Office. A pokud nemáme Windows Office, pak si lze zdarma stáhnout a nainstalovat kancelářský balík LibreOffice. Ten si s tímto typem dokumentu dokáže poradit. Dokonce umí i převést stávající formát na jiný, např. doc nebo odt.

Diskuse k článku (0)


Obnova smazaných souborů z USB a disků

Publikováno: 31. 10. 2015

Při množství souborů, složek, fotografií nebo videí v počítači, na externím disku či flash disku, se občas stane, že nějaký omylem smažeme. Existuje však jednoduchý software nazvaný Recuva, který smazané soubory dokáže obnovit. Pokud se je budeme snažit obnovit co nejdříve, máme velkou šanci na jejich záchranu. Pakliže bylo již místo, kde se na disku nacházely, obsazeno novými soubory, naděje na záchranu těch smazaných výrazně klesá.

Diskuse k článku (0)


Převedení FLV na AVI

Publikováno: 14. 10. 2014

Formátů videa je mnoho. Obvykle není problémem spustit video soubor v počítači. Potíže však mohou nastat, když ho potřebujeme přehrát např. v DVD přehrávači, nebo potřebujeme určitý soubor pro nahrávání do webové aplikace. Pak nám nezbývá nic jiného, než převést video z jednoho formátu do druhého. Pokud chceme převést např. video FLV na AVI, můžeme využít jednoduchého, ale přitom velmi užitečného programu VLC media player, pomocí kterého lze jednoduše a rychle převádět nejen FLV na AVI, ale i na mnoho dalších formátů.

Diskuse k článku (0)


VLC media player

Publikováno: 17. 8. 2014

S čím si přehrát video v počítači? Nejlépe s přehrávačem, který si poradí s množstvím formátů videa a navíc za něj nebudete muset nic platit. Že takový existuje, dokazuje software známý pod názvem VLC media player. Velkou výhodou bude pro české uživatele i česká lokalizace VLC.

Diskuse k článku (0)


Open broadcaster software

Publikováno: 6. 5. 2014

Záznam dění na monitoru se může hodit pro vytváření návodů pro práci s počítačem nebo třeba zaznamenání videa z počítačové hry. V mnoha případech se pro tyto účely používá placený software, což může být pro někoho překážkou. Open broadcaster software nabízí tyto funkce zcela zdarma.

Diskuse k článku (0)


Vypalovací program Cyberlink Power2Go

Publikováno: 31. 7. 2013

Vypálit si soubory lze mnoha programy. Jedním z nich je Cyberlink Power2Go, který mají někteří uživatelé předinstalován společně s Windows. Jeho největší slabinou je chybějící čeština, a z toho důvodu se mu uživatelé vyhýbají. Sice existuje čeština, kterou lze dohledat na internetu, ale ta nemusí být kompatibilní s vaší verzí programu. Naštěstí není obtížné tento software pochopit a tak si v něm může vypálit program každý.

Diskuse k článku (0)


Balení souboru do archivu

Publikováno: 30. 6. 2013

Potřebujeme-li zabalit soubor či více souborů do archivu, většinou využíváme software typu WinZip či WinRar. Když je ale nemáme nainstalované a nechceme do počítače instalovat další program, lze využít funkce v souborovém manažeru FreeCommander. Pomocí něho lze prakticky provést to samé a navíc, na rozdíl od programů WinZip či WinRar, je FreeCommander zdarma. Rozdíl může být pouze u velikosti zabaleného souboru, ale kdo potřebuje pouze zabalit složky do jednoho archivu, nemělo by mu to vadit.

Diskuse k článku (0)


Jak spojit PDF soubory

Publikováno: 29. 5. 2013

PDF soubory jsou dnes standardním formátem používaným pro zasílání nejrůznějších dokumentů. Při jeho vytváření počítáme s tím, že bude mít několik stránek. Pokud dokument skenujeme a nemáme nainstalovaný program, kterým si lze PDF soubory spojit, bude rychlejší skenované soubory uložit jako obrázek jpg a ty poté vložit do textového souboru otevřeném např. v Libre či Open Office. Tento výsledný dokument pak vyexportujeme pomocí menu uložit jako PDF.

Diskuse k článku (1)


1 2

Rubriky

» Bezpečnost

» Grafika a foto

» Kancelář

» Komunikace

» Práce se soubory


Další stránky

» Finance

» SKNeT - tvorba internetových stránek

Copyright © 2007 - 2024 Software - Podmínky užívání - Kontakt