Software » Bezpečnost, antiviry, firewally

Aktivace autorádia po zablokování pomocí kódu

Publikováno: 20. 7. 2014

Po vyjmutí ovládacího panelu či po odpojení od baterie se aktivuje zabezpečení, které vyžaduje zadání kódu. Ten zamezuje zneužití či další používání přístroje neoprávněnou osobou. Majitel může zprovoznit autorádio pomocí identifikační karty, kterou obdržel při nákupu a na které je vytištěn kód. Postup se vztahuje na starý typ rádia Škoda Grundig MS 201 a.

Diskuse k článku (0)


Jak zjistit PUK kód u telefonu

Publikováno: 18. 5. 2014

Občas se z nejrůznějších důvodů může stát, že zapomeneme PIN kód, nebo někdo jiný SIM kartu zablokuje. Pokud neznáme PIN kód, tak ten nelze od operátora získat. Jedinou možností je použít PUK. Ten je vytištěn na kartě, ze které jsme vyjmuli SIM kartu, když jsme ji kupovali. Na starých předplacených kartách však zde ještě vytištěn nebyl. Pokud tedy dotyčný nemá dokumenty a kódy získané při nákupu, musí požádat operátora o zjištění kódu PUK. Lze ho použít v případě, když byl třikrát neúspěšně zadán PIN.

Diskuse k článku (0)


Jak odstranit spam z emailu

Publikováno: 30. 4. 2013

Spam je velmi otravný. Stačí zadat email nesprávné firmě, která ho poskytne dalším subjektům a můžete se těšit na záplavu nevyžádaných zpráv. Naštěstí existuje alespoň částečné řešení. V nejznámějších emailových službách jsou filtry, díky kterým lze eliminovat pravidelné odesílatele nevyžádaných emailových zpráv.

Diskuse k článku (0)


Comodo internet security

Publikováno: 26. 2. 2012

Comodo internet security je komplexní řešení na zabezpečení počítače. Zahrnuje antivir s rezidentním štítem proti virům, spyware a malware, přičemž nechybí ani firewall. Automatické aktualizace jsou samozřejmostí. Samotná kontrola systému se spouští v přesně nadefinovaném času v plánu kontrol či ji lze kdykoliv spustit ručně na hlavním panelu v části antivir.

Diskuse k článku (0)


Bezpečné heslo

Publikováno: 18. 1. 2012

Volba hesla je zásadní pro bezpečnost jakéhokoliv systému. Používáme jej při komunikaci s bankou, přístup na nejrůznější internetové servery, při nakupování na internetu, chráníme své e-mailové schránky, a dokonce i při hraní počítačových her. Je až z podivem, jak lehkomyslně s těmito údaji nakládají samotní uživatelé služeb.

Diskuse k článku (0)


Antivir Avira

Publikováno: 2. 2. 2010

Bezpečnost na internetu je vždy aktuální téma a tak by každý uživatel měl myslet na to, jak zabezpečit svá data a osobní údaje. Vhodným nástrojem by mohl být antivirový program Avira. Je jedním z antivirů, který se může chlubit spolehlivostí a navíc je zdarma, i když jen pro nekomerční využití... více »

Diskuse k článku (0)


ClamWin antivirus

Publikováno: 2. 8. 2008

ClamWin je antivirový program, kerý je šířen pod licencí open source a je tedy zcela zdarma jak pro osobní, tak i pro komerční využití. ClamWin má velice jednoduché ovládání a k dispozici jsou pravidelné aktualizace. Kompletní test je sice poněkud zdlouhavý, ale na druhou stranu můžete systém kontrolovat při běžné práci, aniž byste poznali právě probíhající kontrolu...více »

Diskuse k článku (0)


Ad-Aware

Publikováno: 23. 5. 2008

Ad-Aware je antispyware na odstranění škodlivých programů z vašeho počítače. Pro nekomerční účely a osobní použití je zdarma. K dispozici jsou pravidelné aktualizace. Kontrolu systému je možné zvolit ze tří možností... více »

Diskuse k článku (0)


Spybot S & D - Antispyware

Publikováno: 17. 2. 2008

Software proti spyware

Spybot search & destroy je program na obranu proti škodlivému software, který se dostane do počítače při procházení stránek většinou s nelegálním obsahem, ale není to vždy pravidlem. Spybot vás těchto škodlivých programů zbaví... více »

Diskuse k článku (0)


Antiviry

Publikováno: 20. 1. 2008

Antivirové programy

Dnes je bezpečnost počítačů důležitá věc zvlášť pro ty, kteří používají internetové bankovnictví, nebo mají na svých počítačích citlivé osobní údaje. Bohužel se neustále setkávám s lidmi, kteří o antiviru nebo jakékoliv další ochraně počítače nemají tušení, nebo ochranu ignorují do té doby, než se něco nepřihodí... více »

Diskuse k článku (0)


Rubriky

» Bezpečnost

» Grafika a foto

» Kancelář

» Komunikace

» Práce se soubory


Další stránky

» Finance

» SKNeT - tvorba internetových stránek

Copyright © 2007 - 2024 Software - Podmínky užívání - Kontakt