Software » Programování

MySQL nastavení hesla root

Publikováno: 15. 4. 2014

Nainstalování databáze MySQL je poměrně jednoduché. Aby se však poté dala využívat, je potřeba vymazat anonymního uživatele a udělit heslo hlavnímu uživateli root. Další úpravy se již mohou provádět v programu phpMyAdmin. Nejprve musíme MySQL nainstalovat. Umístění adresářů je individuální a provádí se tak, aby spolu aplikace spolupracovaly.

Diskuse k článku (0)


Jak se koncentrovat na práci

Publikováno: 14. 8. 2011

Jako programátor, tvůrce stránek, kodér a mnoho dalších profesí, které musím zvládat, se potřebuji na práci koncentrovat. Není to vždy jednoduché, protože vnějších vlivů, které dokážou rozhodit, je mnoho. Když mám něco opravdu složitého, tak pomáhá ticho. V tom případě je jediná možnost pracovat v nočních hodinách. Nevrčí sekačky sousedů, nelítají kolem vás děti, nezvoní telefon a nikdo neposílá nové e-maily. Jednoduše je v noci klid na práci... více »

Diskuse k článku (0)


PHP funkce

Publikováno: 7. 5. 2008

V článku najdete přehled funkcí PHP. Přehled není úplný, ale obsahuje základní funkce, které jsou nejvíce používané. Seznam bude průběžně doplňován. Ostatní funkce by měl programátor najít v manuálu funkcí na stránkách PHP. Podíváme se na funkce pro bezpečnost, formátování řetězců, pro řízení sezení, datum a čas, obrázky, adresářové a souborové funkce... více »

Diskuse k článku (0)


Jak se naučit programovat v PHP

Publikováno: 20. 1. 2008

V tomto článku najdete základní informace o tom, jak se naučit programovat v PHP. Ještě než se pustíte do programování v PHP, měli byste umět alespoň základy HTML, CSS a k PHP samozřejmě budete chtít využít i nějakou databázi... více »

Diskuse k článku (0)


Rubriky

» Bezpečnost

» Grafika a foto

» Kancelář

» Komunikace

» Práce se soubory


Další stránky

» Finance

» SKNeT - tvorba internetových stránek

Copyright © 2007 - 2024 Software - Podmínky užívání - Kontakt