Software » Grafika a foto

PhotoScape - prohlížeč a editor fotek zdarma

Publikováno: 2. 1. 2016

Hledá-li kdokoliv kvalitní a bezplatný program na prohlížení fotografií, pak by měl zkusit PhotoScape. Má řadu funkcí, které jsou dostačující pro drtivou většinu uživatelů. Pokud potřebujete upravit fotografii, změnit její vlastnosti, přidat rámeček, změnit velikost, včetně hromadných úprav, prohlížet fotografie v režimu slideshow, vytvořit obrázek ve formátu GIF, vytvořit snímek obrazovky (screenshot), může být PhotoScape správnou volbou. Prohlížet lze všechny běžné formáty, jako např. JPG, PNG nebo GIF.

Diskuse k článku (0)


Zaostření fotografie v Gimpu

Publikováno: 5. 9. 2011

Při focení se občas některý ze snímků nepovede k dokonalosti, jakou si představujeme. Pakliže není fotografie úplně rozmazaná, ale chybějí jí jen detaily, lze problém úspěšně řešit doostřením pomocí grafického software. Jedním z programů, který umí fotografii doostřit, je i známý Gimp.

Diskuse k článku (0)


XnView

Publikováno: 8. 2. 2009

XnView je dalším oblíbeným prohlížečem a editorem obrázků a fotografií. Podporuje všechny dostupné a běžné formáty, jako např. jpg, png, adobe photoshop, xcf, ico a další. Celkem je k dispozici 149 formátů pro čtení a 51 pro zápis. Kompletní přehled je přímo v programu (informace » formáty souborů)...více »

Diskuse k článku (0)


PhotoFiltre

Publikováno: 2. 4. 2008

PhotoFiltre je software na úpravu fotek, který je pro nekomerční a domácí použití zdarma. Má mnoho funkcí, filtry, korekce barev atd. Zaujala mě především funkce automatické dávky, která mimo jiné hromadně mění velikost fotek, přidává rámečky a to i ve zvolené barvě a šířce. Ve funkci jde také upravovat jas, kontrast, sytost a gama korekci... více »

Diskuse k článku (0)


Irfanview

Publikováno: 22. 2. 2008

Editor fotografií

IrfanView je editor a prohlížeč fotografií. Můžete ho doplnit i řadou pluginů, které jsou ke stažení také na českých stránkách. Software má mnoho funkcí pro úpravu fotografií. S programem Irfanview lze měnit velikost a rozlišení fotek, upravit barvy fotky, a to buď automaticky nebo ručně, nechybí ani funkce pro redukci červených očí... více »

Diskuse k článku (0)


Gimp - grafický editor

Publikováno: 20. 1. 2008

Gimp

Grafický editor Gimp je dostupný nejen pro uživatele Linuxu, ale i pro majitele Windows. Je však třeba nainstalovat knihovny gtk. V Linuxu je již ve většině distribucí jako jejich součást přímo po instalaci. Gimp je vytvářen jako open source program, takže ho nemusíte platit. Je to v podstatě jediná alternativa k Adobe photoshop.

Diskuse k článku (0)


Rubriky

» Bezpečnost

» Grafika a foto

» Kancelář

» Komunikace

» Práce se soubory


Další stránky

» Finance

» SKNeT - tvorba internetových stránek

Copyright © 2007 - 2024 Software - Podmínky užívání - Kontakt