Software » Kancelářský software

Psaní do PDF souborů

Publikováno: 29. 9. 2015

PDF soubory se používají na velké množství dokumentů. Pokud nám úřad či firma chce sdělit nějaké informace prostřednictvím internetu, obvykle tak činí pomocí zaslaného PDF dokumentu. Jestliže potřebujeme naopak nějaké informace sdělit firmě, stáhneme si prázdný tiskopis, ten vytiskneme a vyplníme propisovací tužkou.

Diskuse k článku (0)


Nastavení tiskárny pro ekonomický provoz

Publikováno: 1. 9. 2013

Při větším objemu tisku se náklady na provoz zvyšují především u barvy, která není zrovna nejlevnější. Přitom si lze nastavit tiskárnu na úsporný provoz, a to zvláště v případě, když nepotřebujeme vysokou kvalitu dokumentů.

Diskuse k článku (0)


Kontrola pravopisu

Publikováno: 2. 1. 2013

Kontrolovat pravopis v češtině lze hned v několika programech. Není potřeba si nic kupovat, protože nabídka je poměrně široká a hlavně zdarma. Funkci můžeme získat buď prostřednictvím kancelářských balíků nebo internetových prohlížečů. Většinou postačí stáhnout jeden malý doplněk či soubor se slovníkem do konkrétní aplikace a lze bez problému pracovat s textem.

Diskuse k článku (0)


Software zdarma do počítače

Publikováno: 19. 3. 2012

Popularita některých programů je díky reklamě a internetu tak veliká, že si lidé přejí ve svém počítači jen ten jediný. Už se však zapomíná na to, že není zrovna nejlevnější a pokud bychom si chtěli vybavit počítač se vším, co k němu potřebujeme, zaplatíme za software nemalou částku. Téměř všechny komerční programy však mají svoji alternativu zdarma.

Diskuse k článku (0)


Sunbird

Publikováno: 10. 5. 2010

Mozilla má ve svém portfoliu kromě známého internetového prohlížeče a e-mailového klienta i další produkty. Jedním z nich je Sunbird, což je kalendář s možností zapisovat si důležité akce a události s případným ohlášením zvukovým signálem... více »

Diskuse k článku (0)


PDF v OpenOffice

Publikováno: 31. 12. 2009

Každý z nás občas potřebuje vytvořit dokument ve formátu PDF. Někdo má v počítači nainstalován přímo software k vytváření PDF dokumentů, ale jak si poradit, když po ruce žádný nastroj nemáme a je potřeba rychle dokument vytvořit? více »

Diskuse k článku (0)


Profact free

Publikováno: 16. 9. 2008

ProFact Free je kancelářský software, kterým lze vytvářet a vést faktury, dodací listy a sklad. Verze free je zdarma, ale neobsahuje některé funkce plné verze programu ProFact. Ve vrchní liště jsou položky fakturace, sklad, firmy, organizér a nastavení... více »

Diskuse k článku (0)


PSPad editor

Publikováno: 23. 5. 2008

Editor pro vývojáře a programátory, je možné ho využít i pro práci s obyčejným textem. Program podporuje formáty HTML, XHTML, Java, JavaScript, Perl, PHP, Python, XML, C, C++ a další. PSPad umožňuje zvýraznění syntaxe, číslování řádků, rychlé kopírování a přenášení kusů kódu nebo textu... více »

Diskuse k článku (1)


Openoffice

Publikováno: 16. 5. 2008

Komplexní kancelářský balík, který obsahuje vše, co potřebujete k práci ve vaší kanceláři. Součástí OpenOffice je i obsáhlá nápověda v čestine, kde najdete všechny potřebné informace o práci s tímto softwarem... více »

Diskuse k článku (0)


Adobe Reader

Publikováno: 10. 5. 2008

Adobe Reader, prohlížeč PDF dokumentů, patří dnes už k nezbytnému vybavení každého počítače. Tento software obsahuje funkce na prohlížení, tisk, bezpečnost nebo vyhledávání v dokumentech PDF... více »

Diskuse k článku (0)


Rubriky

» Bezpečnost

» Grafika a foto

» Kancelář

» Komunikace

» Práce se soubory


Další stránky

» Finance

» SKNeT - tvorba internetových stránek

Copyright © 2007 - 2023 Software - Podmínky užívání - Kontakt