Software » Internet

Monitor ASUS VP228H 22" LED Full HD

Publikováno: 20. 8. 2016

Když má někdo ještě monitor s poměrem obrazovky 4:3, pak bude chtít co nejdříve modernější a více přehledný formát 16:9. Je to výhodné ve všech směrech. Na sledování filmů, hraní her, ale zároveň lze tento formát využít i u práce, kdy např. při kreslení výkresů nebo grafických návrhů na stránky máme k dispozici velkou a přehlednou plochu, kdy nemusíme používat rolování, což zpomaluje práci.

Diskuse k článku (0)


Záložky ve Firefoxu a jejich třídění

Publikováno: 17. 5. 2016

Záložky se dají ukládat nejrůznějšími způsoby. Existuje velké množství služeb na internetu, které umožňují ukládat si oblíbené stránky online. Poté lze mít své stránky k dispozici stále z jakéhokoliv počítače. Jenže si v těchto případech musí každý založit účet, pamatovat heslo, zadat email a kdoví, co ještě. Proto dávají mnozí přednost spravování záložek přímo v internetovém prohlížeči. Podíváme se, jak si lze záložky ukládat, třídit a používat ve Firefoxu.

Diskuse k článku (0)


Internet v mobilu bez závazku

Publikováno: 31. 8. 2015

Kdo pracuje na internetu, potřebuje se k němu často připojit, i když zrovna není v kanceláři nebo doma, kde má obvykle připojení přes kabel nebo WIFI. Zbývá tedy připojení pomocí mobilního telefonu. Co když ale potřebuji internet v mobilu jen zřídka a nechci platit za tuto službu stále a vázat se na smlouvu? I pro tyto případy existuje pohodlné a jednoduché řešení.

Diskuse k článku (0)


Internet Explorer nefunguje, ihned se zavírá

Publikováno: 17. 11. 2014

Problém byl následující. Po spuštění Internet Exploreru se prohlížeč hned zavřel. Pád nebo nemožnost spuštění internetového prohlížeče bývají obvykle spojovány se zavirováním počítače. Někdy však počítač nemusí být zavirován a přesto nějaký problém může způsobovat potíže a tak některé postupy nebyly účinné. Internet Explorer 11 sice krátce otevřel okno, ale okamžitě se opět zavřel.

Diskuse k článku (1)


Wifi USB adaptér Tenda W311MI

Publikováno: 23. 3. 2014

Počítač bez internetu nelze naplno využít pro získávání informací. Jestliže tedy máme doma více počítačů, chceme je všechny připojit k síti, nejlépe co nejjednodušším a nejrychlejším způsobem. Dříve se více používaly kabely, ale dnes je výhodnější použít Wifi. K tomu jsou nové počítače, tablety a chytré telefony vybaveny. Ty staré lze dovybavit externím Wifi USB adaptérem.

Diskuse k článku (0)


Kam ukládat záložky

Publikováno: 24. 2. 2013

Na internetu obvykle hledáme informace. Když je pomocí vyhledávače nalezneme, chceme si konkrétní stránky zapamatovat. Proto je nejjednodušší si je ukládat, třídit a označit popisem. K tomuto účelu máme v podstatě dvě možnosti. Každá má své klady a zápory.

Diskuse k článku (0)


Adresní řádek

Publikováno: 29. 6. 2012

Ačkoliv ho mnoho lidí nepoužívá, jedná se o základní znalost a nutnost pro orientaci na internetu. I když se zdá, že dnešní doba adresnímu řádku již nepřeje, dokáže být práce s ním na internetu jednodušší a s nastavením prohlížečem může být přechod na jednotlivé stránky rychlejší a v mnohých případech i bezpečnější. Adresní řádek vám totiž kromě svobody pohybu na internetu také říká, kde se aktuálně nacházíte, což je např. v internetovém bankovnictví poměrně zásadní věc.

Diskuse k článku (0)


Nastavení domovské stránky v prohlížečích

Publikováno: 28. 11. 2009

Domovská stránka označena zpravidla symbolem domečku neboli domů, se nastavuje zcela jednoduše ve všech prohlížečích. O to více mě překvapilo, že mnoho uživatelů nemá tušení, jak se domovská stránka nastavuje. Zde je tedy jednoduchý návod i s náhledy pro jednotlivé prohlížeče... více »

Diskuse k článku (0)


Firebug

Publikováno: 11. 11. 2008

Firebug - doplněk pro internetový prohlížeč Firefox. Využijí ho hlavně vývojáři internetových stránek. Změnami v kódu pomocí aplikace Firebug můžete jednoduše zjistit, jak bude vypadat stránka po požadované změně, aniž byste museli měnit zdrojový kód. Šetří tedy především váš drahocenný čas. Ladit se dá HTML, CSS i Javascript... více »

Diskuse k článku (0)


Google Chrome - nový prohlížeč stránek

Publikováno: 5. 10. 2008

Google Chrome je nový internetový prohlížeč od světového vyhledávače Google. Chrome slibuje rychlejší, snazší a bezpečnější používání internetu. Jedná se o betaverzi programu pro Windows a tvůrci prohlížeče na svých stránkách informují o přípravě verze jak pro Linux, tak i pro Mac. Instalace probíhá stažením malého souboru o velikosti přibližně 470 kB, který pak pomocí internetu stáhne a nainstaluje samotný program ... více »

Diskuse k článku (0)


1 2

Rubriky

» Bezpečnost

» Grafika a foto

» Kancelář

» Komunikace

» Práce se soubory


Další stránky

» Finance

» SKNeT - tvorba internetových stránek

Copyright © 2007 - 2024 Software - Podmínky užívání - Kontakt