Software » Internet » Google Chrome - nový prohlížeč stránek

Google Chrome - nový prohlížeč stránek

Publikováno: 5. 10. 2008

Google Chrome je nový internetový prohlížeč od světového vyhledávače Google. Chrome slibuje rychlejší, snazší a bezpečnější používání internetu. Jedná se o betaverzi programu pro Windows a tvůrci prohlížeče na svých stránkách informují o přípravě verze jak pro Linux, tak i pro Mac. Instalace probíhá stažením malého souboru o velikosti přibližně 470 kb, který pak pomocí internetu stáhne a nainstaluje samotný program.

Funkce prohlížeče

Do Google Chrome si lze naimportovat záložky a nastavení z prohlížečů Mozilla Firefox a Internet Explorer. Nechybí funkce jako záložky, správce stahování nebo smazání informací o prohlížení. Další nastavení je pod symboly na pravé straně okna. Domovskou stránku nastavíte po najetí na symbol za adresním řádkem, a zvolíte položku možnosti. Do pole domovská stránka - otevřít tuto stránku zadejte stránku, kterou chcete mít jako domovskou. Zaškrtnutím další položky povolíte zobrazení tlačítka domovská stránka na vrchní liště prohlížeče. V možnosti drobné úpravy se nastaví, kam budete ukládat stahované soubory, povolení nebo zakázání ukládat hesla. V poslední možnosti pod pokličkou jsou nastavení pro bezpečnost, správa certifikátů, nastavení cookie, a možnost zasílat společnosti Google statistiky o využití a selhání aplikace. Chrome prozatím nepodporuje žádná rozšíření, ani lišty a toolbary od vyhledávačů.

Práce s Google Chrome

Při zadávání textu do adresního řádku vám prohlížeč automaticky nabízí návrhy relevantního obsahu.
Otevření nové karty docílíte kliknutím na symbol +, který naleznete zcela nahoře, hned vedle poslední otevřené karty. V okně nové karty se vám zobrazí nedávno uložené záložky, po určité době užívaní prohlížeče se vám navíc budou zobrazovat stránky, které nejvíce navštěvujete. Je zde i formulář pro prohledávání historie navštívených stránek.
Vytvoření zástupců na stránce vašich oblíbených nebo užitečných aplikací. Navštivte stránku s aplikací, na kterou chcete mít odkaz přímo na ploše nebo v panelu rychlého spuštění. Nyní klikněte na symbol ovládání aktuální stránky vpravo za adresním řádkem, vytvořte zástupce a zvolte možnost, kde chcete zástupce mít.
Přidání záložky je velice jednoduché. Stačí kliknout na symbol hvězdičky, který je před adresním řádkem. Stránka se ihned vloží do záložek. Potom lze pokračovat zařazením záložky do složky lišta záložek, ostatní záložky, jiná složka. Zcela vpravo tohoto formuláře na úpravu záložek, je odkaz na odstranění záložky.

Informace o programu

Čeština - ano, program je v češtině.
Licence - Open Source - je zdarma
Operační systém - Windows
Domovská stránka - www.google.cz/chrome

Diskuse k článku (0)


Rubriky

» Bezpečnost

» Grafika a foto

» Kancelář

» Komunikace

» Práce se soubory


Další stránky

» Finance

» SKNeT - tvorba internetových stránek

Copyright © 2007 - 2021 Software - Podmínky užívání - Kontakt