Software » Internet » Firebug

Firebug

Publikováno: 11. 11. 2008

Firebug - doplněk pro internetový prohlížeč Firefox. Využijí ho hlavně vývojáři internetových stránek. Změnami v kódu pomocí aplikace Firebug můžete jednoduše zjistit, jak bude vypadat stránka po požadované změně, aniž byste museli měnit zdrojový kód. Šetří tedy především váš drahocenný čas. Ladit se dá HTML, CSS i Javascript.
Práce ve Firebugu je zjednodušena dostupností češtiny. Pro případné odinstalování nebo zakázání Firebugu vyhledejte v horní liště možnost Nástroje - Správce doplňků - Firebug.
V případě zvolení položky síť - možnost vše - zobrazí časy potřebné pro zobrazení stránky. Při procházení položek menu aplikace sledujte na pravé straně položku možnosti. Lze zde nastavit různé úrovně pro zobrazení chyb a vlastností, případnou chybu můžete ihned dohledat.
Pokud kliknete na tlačítko zkoumat, budou se při procházení stránky zvýrazňovat jednotlivé kusy kódu v závislosti na aktuální pozici myši. Otevřít firebug v novém okně lze jednoduše přes položky Nástroje - Firebug - otevřít Firebug v novém okně.
Na závěr snad jen to, že firebug je jedno z nejpovedenějších rozšíření pro prohlížeč Firefox, avšak ocení ho pouze skupina uživatelů v řad tvůrců stránek.

Informace o programu

Licence - freeware je zdarma
Požadavky systému - Je nutné mít nainstalovaný prohlížeč Firefox
Domovská stránka - getfirebug.com
Odkaz pro instalaci - Instalace aplikace Firebug

Diskuse k článku (0)


Rubriky

» Bezpečnost

» Grafika a foto

» Kancelář

» Komunikace

» Práce se soubory


Další stránky

» Finance

» SKNeT - tvorba internetových stránek

Copyright © 2007 - 2021 Software - Podmínky užívání - Kontakt