Software » Internet » Internet v mobilu bez závazku

Internet v mobilu bez závazku

Publikováno: 31. 8. 2015

Kdo pracuje na internetu, potřebuje se k němu často připojit, i když zrovna není v kanceláři nebo doma, kde má obvykle připojení přes kabel nebo WIFI. Zbývá tedy připojení pomocí mobilního telefonu. Co když ale potřebuji internet v mobilu jen zřídka a nechci platit za tuto službu stále a vázat se na smlouvu? I pro tyto případy existuje pohodlné a jednoduché řešení.

Stačí mít mobilní telefon, na kterém si dobíjím kredit od operátora O2, podobné služby však nabízí i ostatní operátoři. Poté stačí zasláním SMS aktivovat službu internet v mobilu. Nejprve přijde zpráva o zpracování žádosti a poté potvrzení aktivace služby. Odečte se 50 korun z kreditu a poté lze využívat internet. Za měsíc tak zaplatíme maximálně 200 Kč. Rychlý internet je omezen FUP. Služba se vždy po týdnu automaticky prodlužuje. Je potřeba mít dostatečně vysoký kredit. Jestliže pak internet zase nebudeme potřebovat, lze ho pomocí SMS deaktivovat.

Aktivace se v době psaní tohoto článku prováděla pomocí SMS IVMS na číslo 999111. Deaktivační SMS je DIVM, poslané na to samé číslo, jako při aktivaci. Aktivovat si lze i jiný tarif s vyšším objemem dat. V tom případě je nutné napsat aktivační SMS dle platných instrukcí na stránkách operátora, mělo by se jednat pouze o změnu posledního písmena v SMS.

Pokud někdo potřebuje opravdu jen nárazové využití internetu, např. jednou za týden, pak se vyplatí neaktivovat nic a připojit se pouze jednorázově, kde je cena nyní 29 Kč na 24 hodin. Při jednorázovém způsobu připojení se nic neaktivuje, každopádně i zde je vhodné občas sledovat podmínky, zdali nedošlo k jejich změně a ceně služby. I u tohoto způsobu připojení platí FUP.

Výhodou mobilního připojení je pružnost při potřebě rychlé aktivace služby a nízké náklady při využití nejlevnějších tarifů, nevýhodou kolísavá rychlost dle kvality signálu a pro někoho i omezení v datech a následném zpomalení. Je potřeba počítat i se změnami podmínek a cen v budoucnu podle vývoje na trhu.

Diskuse k článku (0)


Související obsah

» Telefon Nokia C5-03

» Jak zjistit PUK kód u telefonu

Rubriky

» Bezpečnost

» Grafika a foto

» Kancelář

» Komunikace

» Práce se soubory


Další stránky

» Finance

» SKNeT - tvorba internetových stránek

Copyright © 2007 - 2021 Software - Podmínky užívání - Kontakt