Software » Bezpečnost » Jak odstranit spam z emailu

Jak odstranit spam z emailu

Publikováno: 30. 4. 2013

Spam je velmi otravný. Stačí zadat email nesprávné firmě, která ho poskytne dalším subjektům a můžete se těšit na záplavu nevyžádaných zpráv. Naštěstí existuje alespoň částečné řešení. V nejznámějších emailových službách jsou filtry, díky kterým lze eliminovat pravidelné odesílatele nevyžádaných emailových zpráv.

Nejprve nalezneme nastavení, kde se nachází menu pro práci s filtry. Ve službě Gmail se nachází v nastavení na prvém horním rohu a ve vrchní nabídce je položka filtry. Na Seznamu je stejná možnost v cestě nastavení, vytvořit filtr. K aktivaci filtru dojde po vyplnění potřebných údajů. Obvykle stačí zadat shodu s položkou „od“. Posílá li vám do schránky nevyžádané emaily obchod, vyplňte název, který má email v poli „od“. Poté zvolit akci, co má služba dělat při nalezení shody. U seznamu je možnost volby přesunutí do složky spam, u Google tato volba chybí, ale lze ji nahradit položkou odstranit.

Je vhodné využívat volby pro nahlášení spamu, které se obvykle nacházejí hned nad přehledem zpráv. Mělo by je používat co největší počet uživatelů, aby provozovatelé serverů mohli blokovat odesílatele spamu co nejefektivněji.

Nevyžádaná pošta nás zpomaluje v práci. Každý ví, jak zdlouhavé může být mazání jednotlivých emailů každý den. Kromě filtrů bychom si také mohli zřídit emailovou schránku, kterou využijeme na nákupy s internetových obchodech a osobní či obchodní sdělujeme pouze omezenému okruhu partnerů. Platí také zásada, že nevyžádanou poštu neotvíráme, protože může obsahovat škodlivý kód nebo nástroje, které utvrdí odesílatele spamu, že se jej vyplatí do vaší schránky posílat. Pokud si budeme počínat na internetu opatrněji, lze spam alespoň částečně omezit na únosnou mez.

Diskuse k článku (0)


Související obsah

» Bezpečné heslo

» Comodo internet security

Rubriky

» Bezpečnost

» Grafika a foto

» Kancelář

» Komunikace

» Práce se soubory


Další stránky

» Finance

» SKNeT - tvorba internetových stránek

Copyright © 2007 - 2021 Software - Podmínky užívání - Kontakt