Software » Operační systémy » Tiskárna HP Deskjet F380 - Windows 10

Tiskárna HP Deskjet F380 - Windows 10

Publikováno: 5. 1. 2016

Když si koupíme nový počítač, chceme k němu zapojit také tiskárnu. Ale jelikož bývá tiskárna i mnoho let stará a v novém počítači je Windows 10, může nastat problém. Pokud chceme použít staré instalační CD se softwarem k tiskárně, pravděpodobně odmítne s novým OS spolupracovat. Proto vyhledáme stránky výrobce a zjistíme, zdali vydal verzi software, jenž bude s novým OS spolupracovat.

Jelikož se v tomto případě jednalo o tiskárnu Hewlett Packard HP Deskjet F380, musíme navštívít stránky s ovladači a softwarem dané společnosti. Na stránkách HP si nejprve vložíme do formuláře typ tiskárny (v tomto případě zadáme Deskjet F380) a vyhledáme software a ovladače. Stáhneme nabízený balík se software a ovladači. Instalace pak byla následující.

Předpokládá se, že tiskárna je připravená k použití, takže odpadá vkládání kazet a poté vytisknutí stránky pro zarovnání, která se vkládá do skeneru a poté se potvrdí tlačítkem skenovat na panelu tiskárny (úplně spodní tlačítko se symbolem skenování s modrým pruhem napravo). USB kabel od tiskárny prozatím nepřipojujeme k počítači. Klikneme na spuštění software. Proběhne rutinní instalační proces. Tiskárnu máme zapnutou a po výzvě připojíme USB kabel k počítači. Nyní by měla být plně funkční.

A na závěr si ten balík se softwarem někam uložíme pro případ, že bychom ho v budoucnu potřebovali při další přeinstalaci. Sice to tiskárna do té doby nemusí přežít, ale lepší je mít zálohu, než kdyby už software nebyl například k dispozici. Důležité však je, že i starší tiskárna je plně funkční na novém Windows 10.

Diskuse k článku (0)


Související obsah

» Internet Explorer nefunguje, ihned se zavírá

» Správa disků – jak rozdělit disk ve Windows 7

» Zálohování a obnovení systému ve Windows 7

Rubriky

» Bezpečnost

» Grafika a foto

» Kancelář

» Komunikace

» Práce se soubory


Další stránky

» Finance

» SKNeT - tvorba internetových stránek

Copyright © 2007 - 2024 Software - Podmínky užívání - Kontakt