Software » Operační systémy » Více operační paměti do notebooku

Více operační paměti do notebooku

Publikováno: 24. 3. 2015

Když chceme posílit počítač o výkon, neměli bychom otálet příliš dlouho, protože za delší dobu již nemusí být na trhu vhodné komponenty. Nejjednodušší je navýšit rychlost přidáním operační paměti RAM. Nejprve zjistíme možnosti rozšíření u konkrétního počítače. U notebooku Asus K53SV - SX966V jde operační paměť rozšířit na 8 GB. Musí jít o dva moduly 4 GB. 8 GB modul v tomto notebooku nebude funkční.

Dále zjistíme, že frekvence pamětí je 1333 Mhz a časování 9. V obchodě se tedy musíme podívat po typu se stejnými parametry, jinak nám také nemusí s původní pamětí a s počítačem spolupracovat. V obchodě můžeme koupit RAM Kingston Value 4GB DDR3 1333 SODIMM s rychlostí 1333 Mhz, napájením 1,5V a časováním 9. Parametry sedí a konkrétně tento typ byl vyzkoušen s Notebookem Asus K53SV - SX966V. Jiné typy mohou, ale také nemusí fungovat.

Vložení RAM do počítače je sice jednoduché, ale kdo to nikdy nedělal nebo není alespoň trochu zručný, měl by tuto práci přenechat někomu zkušenějšímu, protože v případě neodborné manipulaci může dojít i k poškození počítače nebo paměti RAM. Nejprve odpojíme baterii notebooku a odpojíme ze zásuvky. Potom odšroubujeme kryt na spodní straně notebooku. Vidíme zde 2 sloty určené pro paměť.

Ještě než se dotkneme součástí, musíme se zbavit statické elektřiny. Poté můžeme vzít opatrně ze stran paměť a zasuneme dle výřezu na přední straně do slotu. Po stranách jsou pojistné držáky. Paměť zasouváme pod úhlem a musí jít poměrně lehce dovnitř. V žádném případě nepoužíváme sílu, protože tak můžeme poškodit nějakou část a zničit celý počítač. Když je RAM usazena ve slotu, srovnáme ji se spodní, aby byly k sobě vodorovně a po stranách ji zajistíme držáky. Přišroubujeme zpět kryt a vložíme baterii. Počítač by měl bez potíží najet již s 8 GB operační paměti.

Diskuse k článku (0)


Související obsah

» Obnova Windows 7 u ASUS Eee PC 1001 PXD

» Notebook Lenovo X61 – když nechtělo jít wifi

» Správa disků – jak rozdělit disk ve Windows 7

» Zálohování a obnovení systému ve Windows 7

Rubriky

» Bezpečnost

» Grafika a foto

» Kancelář

» Komunikace

» Práce se soubory


Další stránky

» Finance

» SKNeT - tvorba internetových stránek

Copyright © 2007 - 2021 Software - Podmínky užívání - Kontakt