Software » Operační systémy

Záloha a obnova dat na Windows XP

Publikováno: 25. 12. 2011

Zálohování je jednou z nejdůležitějších činností pro všechny, kteří pracují pomocí svého počítače. I když je Windows XP na ústupu, má ho na svých počítačích stále mnoho uživatelů. Zásadou je nespoléhat se výhradně pouze na vytvořenou zálohu, ale zvlášť si ukládat i jednotlivé adresáře s cennými daty.

Diskuse k článku (0)


FFDShow - snadné spuštění videa MPEG-4

Publikováno: 2. 10. 2011

Občas se přihodí, že si chcete spustit video a ono nejde ve vašem oblíbeném přehrávači přehrát. Zjistěte si tedy, jaký má soubor kódování. Pakliže je ve formátu MPEG-4, není nic jednoduššího, než stáhnout dekódovací filtr FFDShow MPEG-4 Video Decoder, jenž obsahuje kodeky potřebné pro přehrávání souborů v požadovaném formátu.

Diskuse k článku (0)


Četnost přeinstalace Windows a jak ji oddálit

Publikováno: 4. 7. 2011

Jak často přeinstalovat Windows tak, aby systém chodil co nejrychleji. To je velice individuální záležitost a je přímo úměrná tomu, jak se uživatel k systému chová. Někomu vydrží systém chodit roky v podstatě bez údržby a jinému nepůjde řádně již po několika týdnech... více »

Diskuse k článku (0)


Nastavení mikrofonu na předním panelu

Publikováno: 17. 8. 2010

Chcete-li používat komunikační programy typu skype nebo teamspeak, budete si muset připojit mikrofon. Ten si lze připojit klasicky do zadního panelu počítače, nebo máte-li na přední straně skříně připraven jack pro audio zařízení, stačí připojit mikrofon zepředu... více »

Diskuse k článku (0)


Síť Windows - Windows

Publikováno: 29. 12. 2009

Operační systém Windows nám umožňuje vytvořit jednoduchou síť a propojit tak více počítačů. To se může hodit ať už z pracovním důvodů nebo pro nadšence zábavy při hraní počítačových her. Vytvoření sítě ve Windows je velice jednoduchá záležitost, která zabere nanejvýš pár minut. Nejprve se přesvědčte, že počítače jsou spojeny síťovým kabelem. Po propojení počítačů spusťte průvodce pro vytvoření sítě pro domácnost nebo malou kancelář... více »

Diskuse k článku (0)


Windows - uživatelské učty

Publikováno: 22. 10. 2009

Všichni jistě vědí, že v operačním systému Windows je správa uživatelských účtů. Už ale mnoho z těchto uživatelů neví, k čemu jsou dobré. Krom udělení práv a tím související i bezpečnost operačního systému, jsou účty dobré i pro vaše děti, které se sice rychle učí, ale dokážou ze systému udělat rychle nefungující hromádku software. V neposlední řadě můžete zamezit správně zvolenými účty přístup do vybraných složek a případnou manipulaci či smazání ostatních souborů, ke kterým přístup je. Jaké jsou typy účtů... více »

Diskuse k článku (0)


Ati ovladače

Publikováno: 8. 5. 2008

Vzhledem k tomu, že vyšly nové ovladače na ati karty a zároveň mě staré ovladače, které mě bez problému sloužily dva roky, začaly hlásit závadu display error, napíšu pár slov o instalaci a odinstalaci ovladačů... více »

Diskuse k článku (0)


Instalace sítě Windows - Linux

Publikováno: 20. 1. 2008

Před časem jsem řešil problém, jak vytvořit síť dvou počítačů. Potřeboval jsem propojit Windows XP s Linuxem Ubuntu Dapper 6.06 s prioritou připojit oba počítače k internetu. Počítač s Windows má připojení ADSL pomocí USB modemu Sagem, takže je připojení Linuxu problematičtější, než připojení s Windows a následné vytvoření sítě s Linuxem... více »

Diskuse k článku (0)


12 3

Rubriky

» Bezpečnost

» Grafika a foto

» Kancelář

» Komunikace

» Práce se soubory


Další stránky

» Finance

» SKNeT - tvorba internetových stránek

Copyright © 2007 - 2024 Software - Podmínky užívání - Kontakt