Software » Operační systémy

Notebook Lenovo X61 – když nechtělo jít wifi

Publikováno: 23. 12. 2014

Pro někoho je výhodnější si z finančního hlediska pořídit starší počítač nebo notebook. Ne vždy je však zprovoznění takového počítače úplně bez problému. Na starší stroj se nainstaluje nový operační systém, nemáme k dispozici ovladače a pak bývá i problém zjišťovat, co vše vlastně v počítači je za komponenty a zdali fungují tak jak mají. V tomto případě sice vše fungovalo, ale nešlo zprovoznit bezdrátové připojení k internetu, i když byla, dle informací výrobce, tato funkce k dispozici.

Diskuse k článku (0)


Nastavení aktualizací Windows 7

Publikováno: 14. 9. 2014

Aktualizace operačního systému (OS) je doporučena pro lepší zabezpečení před viry a dalším nebezpečím na internetu. Vyplatí se mít originální Windows, abychom mohli bez potíží využít veškeré dostupné záplaty. OS nás bude stát přibližně 3 000 korun a pokud ho budeme užívat např. pět a více let, je jeho cena za rok poměrně zanedbatelná. Kdo si nechce kupovat OS, může využít plně funkční operační systém Linux, který je zcela zdarma a pro kancelářské potřeby či běžné využívání internetu je naprosto dostačující.

Diskuse k článku (0)


Volant pro lepší zážitek ve hře

Publikováno: 29. 6. 2014

Koupili jste si závodní automobilovou hru, ale zanedlouho zjistíte, že mačkat tlačítka na klávesnici nebo gamepadu nedává ten správný herní prožitek. Z toho důvodu se vyplatí koupit si volant. Jaký si ale pořídit. Nechcete li mít při hraní problémy, doporučuje se ověřit si podporu u vydavatele hry. Za takový volant ovšem můžete zaplatit i tisíce korun. Levnější mají někdy problém s instalací na některý z operačních systému. Někdy je to skutečně loterie, zdali bude vše fungovat. Manuální přiřazení funkcí volantu v ovládání hry by však mělo vždy pomoci.

Diskuse k článku (1)


Defragmentace

Publikováno: 1. 12. 2013

Pro optimalizaci chodu počítače se využívá zabudovaného nástroje v operačním systému Windows. Využije se více, pokud uživatel často instaluje a plní disk a posléze soubory maže. Soubory se poté ukládají na různá místa na disku, což může způsobit pomalejší chod počítače. Nástroj na defragmentování je dostupný a lehce ovladatelný pro všechny. Ve Windows 7 je k dispozici i podrobná nápověda. Jen je potřebné vědět, že takový nástroj existuje a posléze ho také používat.

Diskuse k článku (0)


Obnova Windows 7 u ASUS Eee PC 1001 PXD

Publikováno: 6. 10. 2013

U každého počítače dojde k situaci, kdy je potřeba přeinstalovat operační systém. U notebooků se obvykle dodává předinstalovaný OS bez dodaného CD. Navíc mnohé typy nemají ani CD či DVD mechaniku, takže na první pohled je nová instalace systému ztížena. Notebooky ASUS však mají možnost přeinstalovat systém z oddílu určeného pro obnovu. Tento oddíl nesmí být poškozen nebo odstraněn, jinak nebude možné obnovení využít.

Diskuse k článku (0)


Spodní lišta, zástupci a pozadí plochy

Publikováno: 27. 11. 2012

Jak vyřešit nepříjemnost, když se nastavení systému ve Windows 7 nějakým způsobem změní, obvykle nešťastnou shodou náhod či neodborným zásahem. A tak se stane, že zmizí či se přesune lišta, panel nástrojů či zástupce na ploše. Kdo se v systému vyzná, není pro něj problém dát vše do původního stavu během okamžiku.

Diskuse k článku (2)


Vypalování ve Windows 7

Publikováno: 24. 10. 2012

Zálohování dat, fotografií, skriptů a dalších souborů je nutností. Obyčejně se k tomu využívá některý z vypalovacích programů. Potřebuji-li si však zazálohovat nějaký soubor, nemusím si nutně instalovat další software do počítače. Ve Windows 7 je totiž nástroj, kterým lze zvolené složky vypálit na disk CD či DVD.

Diskuse k článku (0)


Telefon Nokia C5-03

Publikováno: 30. 9. 2012

Mobilní technologie jdou z hlediska vývoje a pokroku velmi rychle kupředu. Z toho důvodu je nutné vlastnit přístroj, který je podporuje. Velký skok z pohledu používání internetu znamená potřebu mít dostupné stránky přes mobilní připojení. Úkol tedy bylo opatřit si mobil, který má všechny potřebné technologie, a zároveň bude cenově přijatelný.

Diskuse k článku (0)


Symboly - zkratky a nástroje ve Windows

Publikováno: 16. 8. 2012

V různě stylizovaných a rozdílně zaměřených textech a dokumentech si člověk potřebuje napsat nějaký symbol na klávesnici, ale ne každý ví, kde je najít. Skrývají se totiž pod klávesovými zkratkami. Zde jsou ty nejpoužívanější. Existují však i další, které lze ovšem pohodlně řešit pomocí nástrojů obsažených ve Windows či v kancelářských balících Libre Office a Open Office.

Diskuse k článku (0)


Notebook Asus K53SV - SX966V

Publikováno: 11. 1. 2012

Vzhledem z nutnosti pracovat i na místech, kde není k dispozici zásuvka, či je potřeba pracovat mimo kancelář, a v neposlední řadě mít přehled v novinkách, ať už jde o nový Windows 7, nástupce systému XP, či nutnost ladit stránky v IE 9...

Diskuse k článku (1)


1 2 3

Rubriky

» Bezpečnost

» Grafika a foto

» Kancelář

» Komunikace

» Práce se soubory


Další stránky

» Finance

» SKNeT - tvorba internetových stránek

Copyright © 2007 - 2021 Software - Podmínky užívání - Kontakt