Software » Operační systémy » Grafická karta v notebooku nešla spustit

Grafická karta v notebooku nešla spustit

Publikováno: 22. 11. 2015

Notebook Asus K53SV – SX966V má dvě grafické karty, jednu integrovanou a druhou výkonnější, která se spustí např. při hrách nebo při spuštění náročnějších aplikací a programů. Při aktualizacích Windows, někdy taky při náhodné události jako různé pády OS či software, se někdy může stát, že grafická karta přestane pracovat. Zjistíme to v Ovládacích panelech – systém – správce zařízení - ve správci zařízení, kde se u výkonnější karty, v tomto případě NVIDIA GeForce GT 540M, objeví název Standardní grafický adaptér s rozlišením VGA se symbolem vykřičníku a ve vlastnostech po kliknutí pravým tlačítkem myši a v možnosti obecné uvidíme hlášení Toto zařízení nelze spustit (kód 10).

Pro odstranění tohoto problému nepomohla ani odinstalace a instalace zařízení a aktualizace ovladačů pomocí Windows. Bylo tedy nutné sehnat ovladače přímo od výrobce. Navštívíme proto stránky Nvidia.com a vyhledáme ovladače určené naší grafické kartě. Zvolíme v menu kategorii Drivers a All NVIDIA drivers. Do formulářového pole musíme zadat přesné informace, v tomto případě to byly:
Product type: GeForce
Product series: GeForce 500M Series (Notebooks)
Product: GeForce GT 540M
Operating System: Windows 7 64-bit
Language: English (UK)

Je nutné stáhnout ovladače i podle používaného systému, včetně volby 64-bit. V opačném případě se nemusí nainstalovat. Po vyhledání si stáhneme správnou a aktuální verzi.

Ještě než použijeme nové drivers, je vhodné ve správci zařízení odinstalovat obě grafické karty (kliknout pravým tlačítkem na kartu v přehledu a vybrat příslušnou volbu) a poté začít instalovat stažené ovladače. Zvolíme vlastní instalaci a zaškrtneme možnost čisté instalace, která odstraní předchozí nastavení a ovladače. Po chvíli bude proces dokončen a grafická karta opět funkční.

Diskuse k článku (0)


Související obsah

» Internet Explorer nefunguje, ihned se zavírá

» Více operační paměti do notebooku

» TV tuner do PC a notebooku

Rubriky

» Bezpečnost

» Grafika a foto

» Kancelář

» Komunikace

» Práce se soubory


Další stránky

» Finance

» SKNeT - tvorba internetových stránek

Copyright © 2007 - 2024 Software - Podmínky užívání - Kontakt