Software » Operační systémy » Steam hru se nepodařilo spustit

Steam hru se nepodařilo spustit

Publikováno: 6. 7. 2017

Příčin, proč nejde hra spustit, může být mnoho. V mém případě šlo o hru Dying Light. Po instalaci hra nereagovala a nešla spustit. Po opakovaném stisknutí tlačítka Hrát se objevila hláška typu Hru se nepodařilo spustit (aplikace je již spuštěna). Nepomohly rady typu odinstalovat a opět instalovat hru (ztráta několika hodin času) nebo ověřit integritu souborů (pravé tlačítko myši u příslušné hry na steamu – vlastnosti – místní soubory - ověřit integritu souborů hry.

Po několika nezdarech bylo jasné, že problém je někde jinde. Potíže může nejčastěji způsobovat firewall, antivir a podobné programy. V mém případě to byl Comodo Internet Security, konkrétně šlo o zablokování souborů aplikací Containment. Tu můžeme deaktivovat dole v liště na pravé straně – Pravým tlačítkem myši a u volby Auto Containment zvolíme možnost Neaktivní. Poté již šla hra spustit. Ale aby tato služba nebyla stále vypnutá, musíme odblokovat soubory hry v Comodo internet security.

Na hlavní straně antivirového programu Comodo zvolíme možnost Unblock Applications – zde by měly být dvě položky od Techland SP. Z o.o. - první Program files x86 – Steam – steamapps – common – Dying Light – DevTools – DyingLightPlayer.exe a druhá Program files x86 – Steam – steamapps – common – Dying Light – DyingLightGame.exe. Poté vrátíme nastavení Auto – containment do výchozí aktivní možnosti a jdeme hrát.

Diskuse k článku (0)


Související obsah

» Myš Bloody Gaming V7

» Volant pro lepší zážitek ve hře

Rubriky

» Bezpečnost

» Grafika a foto

» Kancelář

» Komunikace

» Práce se soubory


Další stránky

» Finance

» SKNeT - tvorba internetových stránek

Copyright © 2007 - 2024 Software - Podmínky užívání - Kontakt