Software » Grafika a foto » XnView

XnView

Publikováno: 8. 2. 2009

XnView je dalším oblíbeným prohlížečem a editorem obrázků a fotografií. Podporuje všechny dostupné a běžné formáty, jako např. jpg, png, adobe photoshop, xcf, ico a další. Celkem je k dispozici 149 formátů pro čtení a 51 pro zápis. Kompletní přehled je přímo v programu (informace » formáty souborů).

Rychlým stisknutím tlačítka lze upravit jas, kontrast, gamu, barvy nebo rotaci. Pro snímaní obrazovky neboli screenshot má XnView zajímavou funkci. Můžete si vybrat z otevřených oken prohlížeče a stisknutím tlačítka program automaticky vyhledá vámi zvolené okno a vytvoří požadovaný screenshot.

Pokud potřebujete změnit velikosti fotografie či obrázku zvolte funkce obrázek » rozměry a v otevřeném okně upravte dle vašeho požadavku rozměr fotografie. Jestliže požadujete hromadné úpravy fotografií, vyhledejte v horní liště Nástroje » dávková konverze » transformace a zde lze hromadně fotky ořezat, otočit, změnit velikost nebo využít další užitečné operace pro úpravu fotek. V tom samém sloupci naleznete i funkci pro dávkové přejmenování fotek.

Máte-li připraveny jednotlivé části fotek pro vytvoření panoramatické fotografie, použijte funkci vytvořit » panorama a nyní přidejte do seznamu části, ze kterých chcete panoramatickou fotku připravit.

XnView má jednoduché ovládání a zároveň obsahuje všechny potřebné funkce pro úpravu fotografií.

Informace o programu

Čeština - ano, program je v češtině.
Licence - freeware - pro nekomerční využití je zdarma
Operační systém - Windows, Linux, MAC
Domovská stránka - pagesperso-orange.fr/pierre.g/

Diskuse k článku (0)


Rubriky

» Bezpečnost

» Grafika a foto

» Kancelář

» Komunikace

» Práce se soubory


Další stránky

» Finance

» SKNeT - tvorba internetových stránek

Copyright © 2007 - 2024 Software - Podmínky užívání - Kontakt