Software » Webhosting » Webhostig zdarma PHP5.cz

Webhostig zdarma PHP5.cz

Publikováno: 7. 11. 2011

Projekt hostingu zdarma PHP5.cz je primárně určen všem, kteří si chtějí vyzkoušet nejnovější verzi PHP a databázi MySQL v provozu. Není určen pro velké projekty, což také odpovídá uzpůsobení prostoru, jenž je v rámci hostingové služby zdarma poskytován. FTP prostor nabízí k dispozici 30 MB a pro využití databáze 20 MB. Zdarma pochopitelně dostanete doménu třetího řádu.

Podmínky může provozovatel měnit a hlavně negarantuje žádnou službu. Na změny se upozorňuje pouze přímo na stránkách webhostingu. Takže i když hosting funguje od roku 2004, nelze spoléhat na jakoukoliv garanci funkčnosti. Je tedy vhodné vyzkoušet si stránky v ostrém provozu, ale chcete-li spustit nějaký dlouhodobější a větší projekt, vyplatí se připlatit si placenou službu na jednom z mnohých webhostingů, jejichž nabídka je velmi široká.

Pokud se rozhodnete ušetřit na hostingu, a provozovat zde stránky, musíte dodržovat pravidla. Tím hlavním je pravidelně aktualizovat alespoň jednou za 3 měsíce obsah na FTP prostoru, jinak může být účet smazán, a to bez předchozího upozornění. Nesmí se zatěžovat server nevyzkoušenými skripty a dodržovat obvyklá pravidla, především neukládat nelegální a nezákonné soubory a obsah. Nelze očekávat ani technickou podporu, ale k dispozici mají uživatelé diskusní fórum provozovatele, kde se pravidelně odpovídá na problémy, nicméně je vhodné nejprve využít vyhledávání, protože stejný problém byl patrně již řešen. V případě nouze, a jste-li již registrovaní, lze využít formuláře označený jako podpora. Formulář lze využít, není-li problém již řešen ve fóru nebo FAQ. Jako uživatel souhlasíte s podmínkou, že odpovídáte za svůj obsah na vámi spuštěných stránkách.

Abyste taky něco dostali, tak kromě výše zmíněného prostoru, nebudete mít na stránkách žádnou reklamu. Musíte pouze vyjádřit souhlas se zasíláním reklamního sdělení přes kontaktní e-mail, který zadáte při registraci účtu. Na rozdíl od jiných free webhostingů, má php5.cz poměrně dobrou dostupnost. Je to způsobeno především malým prostorem, jenž je poskytnutý pro webovou prezentaci, a neumožňuje tak spouštět nesmyslně velké projekty, které by měly být provozovány na samostatném serveru a ne na hostingu zdarma. Na některých jiných volných službách, jenž sice poskytují mnohem větší místo, se zase naopak díky některým expertům mnohdy na své stránky ani nedostanete. Z dalších funkcí lze použít mod rewrite a soubor htacces. Ještě před použitím je vhodné si přečíst FAQ, kde naleznete nejčastější otázky ohledně provozu.

Nemá význam zde spouštět nějaký projekt, který bude hodně navštěvovaný a příliš by zatěžoval databázi. Z největší pravděpodobností by byl smazán. PHP5.cz je ideální místo pro vývojáře a programátory, kteří vědí, co dělají a chtějí si zdarma vyzkoušet nejnovější verzi PHP a databázi MySQL. Méně náročné stránky na zátěž serveru lze bez větších problémů provozovat.

Výhody jsou jednoznačně dostupnost, dále pak možnost vyzkoušení nové verze PHP a MySQL, prostor bez reklam, nevýhodu může někdo vidět v poskytnutí málo prostoru, ale vzhledem k rozsahu stránek, které lze na hostingu provozovat, se zdá být prostor více než dostačující čili to nelze považovat za nevýhodu. O případnou propagaci a zveřejnění stránek se musíte postarat sami. Stejně tak statistiky se musí nasadit externě. Pro příklad provozování stránek na php5.cz si lze prohlédnout prezentaci o broušení pilových kotoučů.

Diskuse k článku (0)


Související obsah

» Bezpečný a levný webhosting

» Webhosting SWEB.cz

Rubriky

» Bezpečnost

» Grafika a foto

» Kancelář

» Komunikace

» Práce se soubory


Další stránky

» Finance

» SKNeT - tvorba internetových stránek

Copyright © 2007 - 2021 Software - Podmínky užívání - Kontakt