Software » Webhosting » Webhosting SWEB.cz

Webhosting SWEB.cz

Publikováno: 30. 5. 2011

Hledáte-li prostor pro internetové stránky a nechcete využít placený webhosting, patrně se porozhlédněte po společnostech nabízejících hosting zdarma. Ono to však zas tak zdarma není, jelikož ve většině případů budete muset umístit na svoji prezentaci reklamu poskytovatele. Protože je však jedním z hlavních požadavků na dobře fungující stránky dostupnost webhostingu, je dobré si vybírat i z nabídky služeb zdarma. Jednou z možností je hosting provozující portál seznam pod názvem sweb.cz. Co nabízí a jaký projekt se sem dá vložit? Hned úvodem je nutné říci, že v neplacené verzi není k dispozici možnost ukládat data do databáze, i když to zas až tak pravda není, jelikož lze využít malou databázi zabudovanou přímo v PHP SQLite. To však znamená si takovou aplikaci naprogramovat nebo se porozhlédnout po internetu. Standardně lze tedy využít technologie PHP, HTML A CSS. Hodí se proto spíše pro nekomerční účely a spíše na malé projekty. Prostor na umístění obsahu je 100 MB. K dispozici je klasicky FTP přístup k webovému prostoru, statistiky a možnost prezentace v rozcestníku. Další služby, jako připojení k databázi MySQL, navýšení prostoru na disku pro potřeby prezentace na 2 GB a stránky bez reklam, je nutné si zaplatit.

Je výhodnější si pro tento hosting zdarma připravit skripty pomocí PHP a tříd, kdy budete mít co nejméně souborů a obsah složíte do skriptů, kde máte definované jednotlivé třídy. Lze si tak celkem jednoduše připravit stránky o rozsahu několika desítek podstránek bez větších problémů s přehledností skriptů, než by tomu bylo v případě vkládání jednotlivých souborů ve formátu HTML.

Výhody jsou jednoznačně dobrá dostupnost služeb, pomoc s propagací projektu. I když je nedostupnost databáze poměrně nevýhodou, na druhou stranu je nutné říci, že právě proto má sweb.cz slušnou dostupnost, protože především začínajícím programátorům je zde znemožněno tzv. zkoušet skripty v ostrém provozu, což by se rozhodně nemělo stávat ani na placených tarifech. Čili i když je zde reklama a nedostupnost databáze, tento hosting zdarma hodnotím kladně. To, že je možné provozovat stránky na hostingu sweb.cz, si lze prohlédnout např. na prezentaci o hře Thief the dark project.

Diskuse k článku (0)


Související obsah

» Jak se naučit programovat v PHP

» PHP funkce

» Bezpečný a levný webhosting

Rubriky

» Bezpečnost

» Grafika a foto

» Kancelář

» Komunikace

» Práce se soubory


Další stránky

» Finance

» SKNeT - tvorba internetových stránek

Copyright © 2007 - 2021 Software - Podmínky užívání - Kontakt