Software » Webhosting » Vytvářet si zálohy databáze MySQL se vyplatí

Vytvářet si zálohy databáze MySQL se vyplatí

Publikováno: 25. 3. 2013

Chod internetového projektu ve většině případů závisí na připojené databázi. Ta se však může občas poškodit. Obyčejně postačí zažádat technickou podporu o obnovení. Ne vždy však musí být tato služba v ceně a může být zpoplatněna. Pro jistotu je vhodné provádět pravidelné zálohy, a to dle frekvence přidávání dat do databáze.

Nejprve je nutné dostat se do aplikace phpmyadmin, což se může u jednotlivých poskytovatelů lišit. Obyčejně se tak děje prostřednictvím administrace účtu hostingu. Po přihlášení je nutné zvolit příslušnou databázi a vyhledat tlačítko exportovat. Stačí ponechat základní parametry, zvláště pokud je databáze malá a poté si soubor s koncovkou sql uložit na disk. Kromě celé databáze se vyplatí exportovat i jednotlivé tabulky, což pomůže při obnově těch větších databází. Stačí rozbalit menu na levé straně, přejít na konkrétní tabulku a opět exportovat. Je nutné si zálohovat tyto soubory mimo počítač, např. na DVD disk, protože data jsou to nejpodstatnější, co na internetu máme.

Při obnově

Nejprve vyhledáme nefunkční část databáze. Tabulku odstraníme v položce nastavení a stisknutím odkazu odstranit tabulku DROP a poté vyhledáme tlačítko importovat. Vyhledáme soubor se zálohou uložený na disku a potvrdíme tlačítkem proveď. Pokud tabulka existuje, musíme z sql souboru odstranit část, která ji tvoří a naopak když jsme ji vymazali, musí být v souboru příkaz na její vytvoření, případně musíme konkrétní tabulku vytvořit ručně pomocí nástrojů v phpmyadmin. Vhodné je skripty odpojit od spojení s databází. Postup nebude fungovat u příliš velkých souborů, které je potřeba rozdělit a v případě dávkované obnovy může proces trvat déle. Na serverech je nastaven obvykle limit na velikost souboru z důvodu ochrany. U příliš velkých databází je potřeba s tímto problémem počítat a sjednat si službu, kde podpora v rámci zaplacených služeb obnovu dat provede.

Na závěr ještě varování. Před obnovou dat si musíte být jisti co děláte, aby nedošlo k přetížení serveru. Proto je vhodné si nejprve vše vyzkoušet na vlastním serveru. Obnáší to instalaci apache, php, mysql a phpmyadmin s co možná nejpřesnější konfigurací jako u poskytovatele služeb. Teprve až po otestování na localhostu lze provést operaci na ostrém serveru.

Diskuse k článku (0)


Související obsah

» Záloha a obnova dat na Windows XP

» Vypalování ve Windows 7

Rubriky

» Bezpečnost

» Grafika a foto

» Kancelář

» Komunikace

» Práce se soubory


Další stránky

» Finance

» SKNeT - tvorba internetových stránek

Copyright © 2007 - 2021 Software - Podmínky užívání - Kontakt