Software » Operační systémy » Vypalování ve Windows 7

Vypalování ve Windows 7

Publikováno: 24. 10. 2012

Zálohování dat, fotografií, skriptů a dalších souborů je nutností. Obyčejně se k tomu využívá některý z vypalovacích programů. Potřebuji-li si však zazálohovat nějaký soubor, nemusím si nutně instalovat další software do počítače. Ve Windows 7 je totiž nástroj, kterým lze zvolené složky vypálit na disk CD či DVD.

Vloží se prázdný disk do mechaniky a poté se objeví možnost vypálit soubory na disk pomocí průzkumníka Windows. Přejdeme do složky mechaniky a přidají se soubory, které chceme vložit na jednorázový či přepisovatelný disk. V průzkumníku vyhledáme složku, z které chceme zálohovat. Klikneme na položky a přetáhneme je do složky vypalovačky.

Následně se přejde k vypálení souborů kliknutím příslušné položky ve vrchním menu. Lze ještě nastavit některé parametry, jako rychlost zápisu či název disku.

Výhodou tohoto postupu je jednoduchost bez potřeby dalšího softwaru. Mnohé programy jsou placené, zatímco tento nástroj je již součástí Windows, čili se nemusí platit za další software, stačí si zakoupit pouze Windows.

Přepisovatelná CD a DVD jdou mazat a opětovně použít, jako v jiných programech. Nevýhodou je absence pokročilých funkcí, kontrola zapsaných dat a chybějící funkce pro volbu velikosti souborů. Velikost si však lze pohodlně zjistit pravým tlačítkem myši a volby vlastnosti souboru.

Diskuse k článku (0)


Související obsah

» Nastavení mikrofonu na předním panelu

» Záloha a obnova dat na Windows XP

Rubriky

» Bezpečnost

» Grafika a foto

» Kancelář

» Komunikace

» Práce se soubory


Další stránky

» Finance

» SKNeT - tvorba internetových stránek

Copyright © 2007 - 2022 Software - Podmínky užívání - Kontakt