Software » Kancelářský software » Sunbird

Sunbird

Publikováno: 10. 5. 2010

Mozilla má ve svém portfoliu kromě známého internetového prohlížeče a e-mailového klienta i další produkty. Jedním z nich je Sunbird, což je kalendář s možností zapisovat si důležité akce a události s případným ohlášením zvukovým signálem.

Akci jednoduše vložíte v příslušném formuláři, který se objeví po kliknutí na ikonu nová událost nebo přímo na den v kalendáři, kdy má akce proběhnout. Akce má další nastavení. Vepsat lze její název, místo, zvolit jednu z předdefinovaných kategorií, zvolit začátek a konec události, její opakování a popis.

Stejně jako akce lze do organizéru vkládat i úkoly s jeho počátkem a samozřejmě i s datem, který je určen pro jeho vyřešení. Sunbird dokáže vytvořit i více kalendářů buď na tom samém počítači nebo v rámci sítě. Tyto soubory je pak možné sdílet a sledovat akce a úkoly svých přátel nebo kolegů.

Ve vrchní liště jsou jednoduše pochopitelné ikony pro přidání události nebo úkolu, jejich úpravu či vymazání. Lze si zde zobrazit i jednotlivý den, týden a měsíc. Nechybí ani vyhledávání v akcích.

V nastavení událostí a úkolů můžete pozvat účastníky a pomocí e-mailového klienta jim zaslat e-mail, avšak jen když je klient nainstalován a nakonfigurován. Případně je možné přidat i internetovou stránku, kde jsou informace o události či úkolu.

Sunbird umožňuje vytvářet zálohu kalendáře pro případ přemístění nebo ztráty původních dat. K záloze je potřeba využít tlačítek importovat čili obnova kalendáře a exportovat kalendář, což je vytvoření zálohy souboru ve formátu .ics, kde jsou uloženy data z programu.

Sunbird je jednoduchý organizér a kalendář pro běžné denní použití. Využijí ho hlavně zaměstnaní lidé plnící denně mnoho úkolů. Použitím organizačního software s kalendářem lze minimalizovat opomenutí akcí nebo úkolů naplánovaných do delšího období.

Informace o programu

Podporovaný jazyk - Čeština
Licence - Mozilla Public License (MPL)
Operační systém - Windows, Linux, MAC OS
Domovská stránka - http://www.mozilla.org/projects/calendar/sunbird/

Diskuse k článku (0)


Rubriky

» Bezpečnost

» Grafika a foto

» Kancelář

» Komunikace

» Práce se soubory


Další stránky

» Finance

» SKNeT - tvorba internetových stránek

Copyright © 2007 - 2021 Software - Podmínky užívání - Kontakt