Software » Komunikace na internetu » Skype

Skype

Publikováno: 26. 12. 2008

Skype je komunikační software, pomocí kterého lze telefonovat nebo zasílat zprávy, a to zdarma mezi uživateli Skype. Podmínkou je, že účastníci hovoru musí mít nainstalovaný tento program. Co k tomu vše potřebujete? Připojení k internetu, mikrofon a sluchátka nebo reproduktory. Instalace programu probíhá velice jednoduše a díky přítomnosti češtiny by neměla dělat nikomu problémy. Kromě služeb zdarma nabízí Skype i služby placené. Jsou to především služby spojené s voláním do sítě mobilních operátorů, zasílání SMS, přesměrování hovorů, volání na pevné linky, zřízení hlasové schránky a další služby, které naleznete na stránkách programu skype.

Nastavení programu Skype

V prvním sloupci funkcí Soubory lze nastavit volby online stavu, upravit vlastní profil, v profilu si můžete změnit jméno (nemusí tam být vaše jméno), město, zem a další údaje. Další volbou je změna hesla. Pokud nechcete být rušeni od neznámých lidí, nastavte si ve funkci soukromí přijímat hovory pouze od osob v mém seznamu kontaktů. Ve funkcích pro účet naleznete informace o placených službách a můžete si zobrazit váš účet přímo na stránkách Skype. Další funkce jsou určené pro hovor a chat. Možnosti zobrazit a nastavení pak mění vzhled a funkčnost programu Skype. V případě, že vám z nějakého důvodu nejde mikrofon nebo neslyšíte hlas ve sluchátkách, můžete tyto zařízení nastavit ve sloupci nástroje - nastavení - zvuková zařízení. Zde si posuvníkem nastavte požadovanou citlivost mikrofonu a hlasitost přijímaného zvuku. Pro zkoušku jde uskutečnit testovací hovor. Po instalaci programu by vám však mělo vše chodit bez jakéhokoli zásahu.

Telefonování v síti Skype

Jak už bylo řečeno výše, telefonování v síti Skype je zcela zdarma bez jakéhokoli časového omezení. Podmínkou je pouze to, že oba volající musí mít nainstalovaný program Skype. Kontakty si vyhledáte následovně. V horní ovládací liště zvolíte Nástroje a potom Hledat Skype uživatele. Pokud uživatel daného jména existuje, přidáte ho ke svým kontaktům stisknutím tlačítka přidat Skype kontakt. Pro uskutečnění hovoru pak již jen stačí u zvoleného kontaktu stisknout tlačítko se zeleným sluchátkem. Program je skutečně jednoduchý i pro úplné začátečníky.

Chat

Zatímco pro telefonování potřebujete kromě připojení k internetu i sluchátka s mikrofonem, k posílání zprav pomocí chatu si vystačíte pouze se samotným internetem. Chatovat lze jak veřejně, tak i soukromě v uzavřené místnosti, kam pozvete pouze uživatele z vašeho listu kontaktů. Nechybí zde ani zasílání oblíbených emotikonů.

Závěr

Opravdu povedený komunikační software s velkým množstvím funkcí, jehož hlavní výhodou je telefonování zdarma bez nutnosti vyhledávat nějaký server podporující tuto funkci. Program je velice populární a nezřídka je online více než deset milionů uživatelů.

Informace o programu

Čeština - ano, program je v češtině.
Licence - freeware - je zdarma
Operační systém - Windows
Domovská stránka - www.skype.com

Diskuse k článku (0)


Rubriky

» Bezpečnost

» Grafika a foto

» Kancelář

» Komunikace

» Práce se soubory


Další stránky

» Finance

» SKNeT - tvorba internetových stránek

Copyright © 2007 - 2021 Software - Podmínky užívání - Kontakt