Software » Aktuality a informace » Proč lidé hrají Travian

Proč lidé hrají Travian

Publikováno: 15. 6. 2015

Travian je strategická online hra, ke které je potřeba pouze internetový prohlížeč v počítači, mobilu nebo tabletu. Hrát ji mohou tedy prakticky všichni, kdo jsou připojeni k internetu. Co ale hráče k této hře poutá, když na první pohled nemusí moc lákat?

Někdo Travianu nemusí přijít na chuť. Kdo má ale v zálibě strategie, pravděpodobně ho tato hra chytne. Velkou výhodou je, že u Travianu nemusí nikdo sedět stále u počítače a držet v ruce myš, jako u klasických počítačových her. Hráči se starají o rozšiřování vesnice a přitom spolupracují s mnoha dalšími hráči na strategii proti jiné nepřátelské alianci.

Je potřeba vědět o této hře poměrně mnoho informací, protože jinak si z vás zkušení uživatelé udělají farmu na suroviny. Pokud chce být někdo v Travianu úspěšný, musí se naučit používat jednotky, odhadovat kroky nepřátel a trénovat vojsko podle složení nepřátelské armády, jinak bude poražen. Využívají se k tomu třeba špehové. Každý by se měl naučit, jak snížit pravděpodobnost, že mu nepřátelé ukradnou vesnici. A také by měl vědět, jak co nejefektivněji nastartovat ekonomiku a zakládat nové vesnice, aby si na ně jen tak někdo netroufl.

Na mapě pak každý vidí, jak se ostatním rozrůstá jejich říše a to je pak pro ostatní hráče také motivující, aby i jejich panství nezůstalo pozadu. Na první pohled jednoduchá hra tak dokáže fanoušky strategií zaujmout. Není to jen bezhlavé posílání jednotek sem a tam, ale podle zkušeností pak lze posílat útoky ve vlnách a takticky ničit nepřítele, oslabovat mu jeho ekonomiku a dělat pro nepřátele nenadálá a překvapující rozhodnutí. To všechno jsou přesně ty důvody, které očekávají a chtějí příznivci strategií. Travian jim přesně tuto porci zábavy dává a proto patří k úspěšným hrám.

Diskuse k článku (0)


Související obsah

» TES V Skyrim – RPG pro náročné

» Open broadcaster software

» Volant pro lepší zážitek ve hře

Rubriky

» Bezpečnost

» Grafika a foto

» Kancelář

» Komunikace

» Práce se soubory


Další stránky

» Finance

» SKNeT - tvorba internetových stránek

Copyright © 2007 - 2021 Software - Podmínky užívání - Kontakt