Software » Práce se soubory » Převedení FLV na AVI

Převedení FLV na AVI

Publikováno: 14. 10. 2014

Formátů videa je mnoho. Obvykle není problémem spustit video soubor v počítači. Potíže však mohou nastat, když ho potřebujeme přehrát např. v DVD přehrávači, nebo potřebujeme určitý soubor pro nahrávání do webové aplikace. Pak nám nezbývá nic jiného, než převést video z jednoho formátu do druhého. Pokud chceme převést např. video FLV na AVI, můžeme využít jednoduchého, ale přitom velmi užitečného programu VLC media player, pomocí kterého lze jednoduše a rychle převádět nejen FLV na AVI, ale i na mnoho dalších formátů.

Práce s ním je opravdu snadná. Otevřeme si VLC media player. Přejdeme na volbu Média, dále Převést – v okně otevřít médium poklepeme na tlačítko Přidat – a zvolíme video, které chceme převést. Zaškrtnutím dalších voleb si lze přidat titulky a zobrazit další možnosti související s převáděním. Pokračujeme tlačítkem Převést a otevře se nové okno stejného názvu Převést. Zde si zvolíme cílový soubor, kde pomocí tlačítka procházet určíme adresář, kam se má video uložit a také ho zde pojmenujeme, např. mojevideo.avi. V nastavení a profil zvolíme formát, do kterého budeme převádět. Pro Avi ponecháme první možnost H.264 + MP3 (MP4) a u dalšího tlačítka Upravit vybraný profil můžeme zvolit Zapouzdření, kde zvolíme námi požadované AVI, dále zde můžeme vybrat video kodek, zvukový kodek a titulky. Posledním krokem je kliknutí na tlačítko Spustit.

Délka převodu je úměrná velikosti videa. Pomocí VLC media player můžeme převádět pohodlně mnoho formátů, jako např. WAV, MPEG, MKV, RAV, MP4 a další a protože program má licenci GNU GPL, lze využívat jeho služeb zcela zdarma. Díky funkci převodu formátů již pro nikoho nebude problém upravit si video podle svých potřeb a ke konkrétnímu využití.

Diskuse k článku (0)


Související obsah

» Vypalovací program Cyberlink Power2Go

» Open broadcaster software

Rubriky

» Bezpečnost

» Grafika a foto

» Kancelář

» Komunikace

» Práce se soubory


Další stránky

» Finance

» SKNeT - tvorba internetových stránek

Copyright © 2007 - 2021 Software - Podmínky užívání - Kontakt