Software » Grafika a foto » PhotoFiltre

PhotoFiltre

Publikováno: 2. 4. 2008

PhotoFiltre je software na úpravu fotek, který je pro nekomerční a domácí použití zdarma. Má mnoho funkcí, filtry, korekce barev atd. Zaujala mě především funkce automatické dávky, která mimo jiné hromadně mění velikost fotek, přidává rámečky a to i ve zvolené barvě a šířce. Ve funkci jde také upravovat jas, kontrast, sytost a gama korekci. Při hromadné upravě se budou hodit filtry na doostření. Fotky můžete transformovat, otáčet a překlápět. V poslední volbě akce si zkontrolujete všechna nastavení, která budou použita na vámi zvolenou skupinu fotografií.
Pro přehled fotek ve spodní části programu se bude hodit průzkumník obrázků, který najdete v panelu Nástroje. Stačí najet myší na šipku a zvolit prozkoumat - složka.
Samozřejmostí jsou korekce fotky jako jsou jas, kontrast nebo barevná rovnováha. Tyto volby jde užívat jak ručně, tak v automatickém režimu.
Usnadněte si prohlížení fotek ve složce pomocí kláves PageUp a PageDown, dále pak klávesa Home zobrazí první fotku a klávesa End fotku poslední.

Popis

Čeština - editor PhotoFiltre je v angličtině, ale češtinu je možno doinstalovat. Čestinu najdete na stránce společně s free verzí.
Licence - Program je ve verzi 6 pro domácí a nekomerční účely zdarma. Ve verzi 9 se jedná o shareware s 30 denní zkušební dobou.
Operační systém - Windows
Domovská stránka - www.photofiltre.com
Odkaz na download free verze - photofiltre.free.fr/download_en.htm

Diskuse k článku (0)


Rubriky

» Bezpečnost

» Grafika a foto

» Kancelář

» Komunikace

» Práce se soubory


Další stránky

» Finance

» SKNeT - tvorba internetových stránek

Copyright © 2007 - 2021 Software - Podmínky užívání - Kontakt