Software » Operační systémy » Obnova Windows 7 u ASUS Eee PC 1001 PXD

Obnova Windows 7 u ASUS Eee PC 1001 PXD

Publikováno: 6. 10. 2013

U každého počítače dojde k situaci, kdy je potřeba přeinstalovat operační systém. U notebooků se obvykle dodává předinstalovaný OS bez dodaného CD. Navíc mnohé typy nemají ani CD či DVD mechaniku, takže na první pohled je nová instalace systému ztížena. Notebooky ASUS však mají možnost přeinstalovat systém z oddílu určeného pro obnovu. Tento oddíl nesmí být poškozen nebo odstraněn, jinak nebude možné obnovení využít.

Obnovení je poměrně jednoduché, ale i přesto se při něm může mnoho pokazit. U každého typu se postupy mohou lišit. Z tohoto důvodu výrobce dodává manuál, kde je i kapitola určená pro obnovu. Každý uživatel by si ji měl přečíst a předejde tak problémům. Zásadou je nepřerušovat proces obnovení a musí se zabezpečit napájení, takže se doporučuje mít notebook připojený k elektrické zásuvce, nikoliv ponechat spuštění pouze z baterie.

Pokud není oddíl poškozen, je nutné nejprve v BIOSu nastavit položku Boot Booster na disabled nacházející se v kategorii Boot. Po dokončení obnovení se změny v BIOSu musí vrátit do původního nastavení. Do BIOSu se lze dostat stisknutím klávesy F2 při startu. Nastavení je pro alespoň trochu zdatného uživatele jednoduché. Ti nezkušení by měli požádat někoho, kdo se v nastavení vyzná, protože zde v případě špatného nastavení hrozí poškození počítače.

Poté při startu musíme stisknout klávesu F9 a objeví se možnost pro obnovení Windows 7. Po odsouhlasení všech požadavků, které po nás systém chce, jako je například jazyk operačního systému, uživatelské jméno či heslo, se rozeběhne instalace. Po chvíli bude instalace dokončena a před spuštěním by mělo dojít k navrácení změn v BIOSu, které byly předtím provedeny pro spuštění obnovení. Uživatel bude mít k dispozici verzi Windows 7, kterou do počítače nainstaloval výrobce.

Diskuse k článku (0)


Související obsah

» Notebook Asus K53SV - SX966V

» Symboly - zkratky a nástroje ve Windows

» Vypalování ve Windows 7

» Spodní lišta, zástupci a pozadí plochy

Rubriky

» Bezpečnost

» Grafika a foto

» Kancelář

» Komunikace

» Práce se soubory


Další stránky

» Finance

» SKNeT - tvorba internetových stránek

Copyright © 2007 - 2022 Software - Podmínky užívání - Kontakt