Software » Aktuality a informace » Novinky na Odkazy na web.cz

Novinky na Odkazy na web.cz

Publikováno: 8. 1. 2013

Došlo k dalším změnám a některým vylepšením pro uživatele stránek Odkazy na web. Pro někoho tyto změny sice nebudou tak pozitivní, především co se týká zveřejňování stránek v adresáři, ale vzhledem k vývoji situace na internetu byly nezbytné. Naopak pro běžného uživatele jsou změny velmi přínosné. Nejviditelnější odlišností, nápadnou na první pohled, je nový vzhled stránek, přičemž bylo zachováno umístění jednotlivých prvků tak, aby nikdo nemusel hledat odkazy navigace, na kterou byli všichni zvyklí. Barvy zůstaly, až na mírné korekce, v modrých odstínech.

V záložkách

Schránka pro záložky má především vyšší kapacitu, čili jich lze uložit mnohem více, nyní až 500, což se zdá velmi dostačující a vzhledem k tomu, že dosavadní počet 100 záložek dosáhlo pouze několik uživatelů, měl by tento limit stačit. Další změnou je oprava chyby, kdy lze nyní bez problémů ukládat do záložek i stránky se síťovým protokolem https bez nutnosti pozdější opravy. Pro ty, kteří se chtějí trvale přihlásit k účtu, nebude vyžadována kontrola IP, protože toto omezení bylo vzhledem ke střídání IP adres pro někoho limitující. V navigaci je pak ve vrchním menu a v postranní pravé části odkaz pro uložení záložky, takže se nemusí rolovat až dolu k tlačítku.

Ve veřejné části

Pro odkazy ve veřejné části budou platit přísnější pravidla, protože nešlo dál provozovat stránky na způsobu schválení 20 prezentací a dalších 15 muselo být vymazáno, protože byly nefunkční, přesměrované, změněn obsah a další negativní jevy, které nešlo řešit dlouhými hodinami práce, kterou nikdo nikdy nezaplatil. Proto budou odkazy v adresáři publikovány pouze pokud si to uživatelé záložek přejí, což lze docílit samotným přidáním záložky do své schránky, ale i používáním odkazu konkrétní prezentace. O zveřejnění vždy rozhoduje administrátor. Do formuláře pro přidávání stránek lze dále vkládat odkazy, ale ty od nynější doby budou dostupné pouze ve vyhledávání a pokud je odkaz dlouhodobě funkční, uživatelé o něj mají zájem, může být časem přeřazen do veřejné části. Co se týká vymazávání zápisů, tak k jejich odstraňování již dochází prostřednictvím hlášení hlavičky 404 či 301 a 302 bez kontroly. Výjimkou bude pouze prezentace, která je využívaná, je označena jako populární a měla třeba krátký výpadek. Pakliže měl někdo výpadek stránky, a ta byla automaticky vyřazena, lze ji později do vyhledávání opět přidat. Při vkládání bylo také z důvodu výše zmiňovaných změn zrušeno informování o vložení stránky prostřednictvím e-mailu.

Diskuse k článku (0)


Rubriky

» Bezpečnost

» Grafika a foto

» Kancelář

» Komunikace

» Práce se soubory


Další stránky

» Finance

» SKNeT - tvorba internetových stránek

Copyright © 2007 - 2021 Software - Podmínky užívání - Kontakt