Software » Kancelářský software » Nastavení tiskárny pro ekonomický provoz

Nastavení tiskárny pro ekonomický provoz

Publikováno: 1. 9. 2013

Při větším objemu tisku se náklady na provoz zvyšují především u barvy, která není zrovna nejlevnější. Přitom si lze nastavit tiskárnu na úsporný provoz, a to zvláště v případě, když nepotřebujeme vysokou kvalitu dokumentů.

Po otevření dokumentu si najdeme nejprve nastavení tiskárny. U PDF se nachází na cestě soubor – nastavení tisku - vlastnosti, u textových souboru je postup totožný. Tyto funkce nalezneme i přímo v menu programu tiskárny. Pokračujeme zvolením ekonomického tisku, kde vybereme z nabídky rychlý koncept a vytvoříme si pro tuto možnost nový název volby, např. rychlý. Zvolíme uložit a ve vrchní nabídce zvolíme barva. Většinou nepotřebujeme barevný dokument čili zvolíme tisknout černobíle či v barvách šedi za použití pouze černé kazety.

Abychom na barvách mohli ušetřit a naopak mnoho dokumentů nepotřebujeme, je vhodné alespoň jeden až dva papíry za měsíc vytisknout, jinak hrozí zaschnutí barvy a musíme pak koupit nové, aniž bychom ty staré spotřebovali. Jestliže běžně nepoužíváme barvy, musíme také barevnou kazetu občas použít, aby nezaschla. Pokud dokument nepotřebuji na papíře, lze ho pohodlně a levněji archivovat v digitální podobě, nejlépe na více místech a médiích.

Diskuse k článku (0)


Související obsah

» Jak spojit PDF soubory

» Balení souboru do archivu

Rubriky

» Bezpečnost

» Grafika a foto

» Kancelář

» Komunikace

» Práce se soubory


Další stránky

» Finance

» SKNeT - tvorba internetových stránek

Copyright © 2007 - 2024 Software - Podmínky užívání - Kontakt