Software » Aktuality a informace » Myš Bloody Gaming V7

Myš Bloody Gaming V7

Publikováno: 16. 2. 2014

Někomu vystačí obyčejná myš, jiní hledají produkty s různými funkcemi navíc a s lepšími vlastnostmi. Za necelých 500 korun lze pořídit myš od A4Tech pod názvem Bloody Gaming V7. Dle informací výrobce se jedná o herní drátovou myš s odezvou 1 ms, vysokou citlivostí až do 3200 dpi s možností nastavení, pro snímání je použita technologie HoleLESS umožňující pracovat na jakémkoliv povrchu. Má také paměť 160K pro uložení profilů, akceleraci 30G, rychlost snímání lze nastavit na 125 až 1000 Hz.

Pro hraní her mají uživatelé k dispozici hned několik možností. Pro jejich ovládání se musí nainstalovat software Bloody, který je ke stažení na stránkách výrobce. Aktuální odkaz je přiložen v balení s myší. Volby CORE1 a 2 jsou plně funkční, další dvě možnosti se musí po vypršení testovacího období zaplatit. Stejně tak využívání funkcí pro comba a makra je omezeno na trial období. Kdo ale nechce platit další náklady pro provoz myši, může se spokojit i s funkcemi, které nabízí myš bezplatně.

Více tlačítek

Kromě lepších parametrů zlepšujících vlastnosti oproti obyčejným myším má Bloody Gaming V7 k užívání hned 5 tlačítek navíc. Samozřejmě má také klasická tlačítka levé a pravé a kolečko s možností využití jako třetího tlačítka. Kolečko se používá také pro nastavení citlivosti. Musí se nejprve rychle dvakrát stisknout první tlačítko nad kolečkem označené číslem 1 a kolečko začne blikat. Otáčením kolečka se nastaví požadovaná hodnota dpi a hodnota se potvrdí opět tlačítkem 1 a kolečko přestane blikat. Pro přesné nastavení se musí využít software.

Dpi lze nastavit odlišně na různé profily pod názvem sensitivity. Posunutím bodů na ose můžeme měnit hodnotu dpi a dokonce nastavit i v osách odděleně. Další tři z pěti tlačítek lze využít dle zvoleného režimu v programu bloody, který lze stáhnout ze stránek výrobce. Dvě zbývající tlačítka umístěná na levé straně můžeme použít k čemukoliv ve všech režimech.

Režimy Core

Po nainstalování programu Bloody můžeme aktivovat režimy Core 1 až 4, přičemž 3 a 4 režim se musí po vypršení zkušební verze nastavenou na 1000 kliknutí zaplatit. V době psaní článku to bylo 15 dolarů, takže by se pořizovací hodnota znatelně zvedla o dalších cca 300 Kč. Při nákupu myši tento fakt nebyl nikde uveden, a tak to pro někoho může být i nemilé překvapení. Naštěstí první dva režimy lze používat neomezeně. Core 1 umožňuje libovolné nastavení. Pro hru si tedy přiřadíme k tlačítkům funkci např podle klávesnice.

Výhodou Core 1 je volnost ve zvolených funkcích. Core 2 se využívá u akčních her, stejně jako u Core 3, který je však omezen, pokud se nedokoupí. Volba střelby se projeví rozdílně rozsvícenou barvou a to červenou pro nepřetržitou, zelenou pro jednotlivou a žlutou pro dávkovanou střelbu (u Battlefield 3, což se liší od dodaného návodu). U režimu Core 3 dochází při střelbě k potlačení zpětného rázu, což ale v některých hrách může být označeno jako používání cheatu.

Core 4 má ten samý problém co 3. Využít se zde dají makra a comba. Lze si vytvořit vlastní nebo použít přednastavené. Pro příklad si můžeme vytvořit combo. Zvolíme položky Combo – File – zvolit New – nazvat např. jako Combo1 – zvolit A-single – insert keyboard (symbol klávesnice) – vepíšeme přiřazenou klávesu vykonávající dovednost v příslušné hře a symbolem klávesnice vložíme další dovednost. Do pole vkládáme další názvy kláves, které potřebujeme spustit za sebou. Uložíme a v nastavení tlačítek přiřadíme combo dle typu jednomu ze tří vrchních tlačítek a potvrdíme položkou apply. Ve hře pak lze provést sled akcí jedním kliknutím. Stejně postupujeme i při tvorbě makra, kde máme navíc více možností pro vykonání různých činností. Veškeré změny potvrzujeme tlačítkem apply v pravém spodním rohu programu a původní nastavení se provede volbou s šipkou nalevo od tlačítka apply.

Zajímavý tvar

Bloody gaming V7 má trochu jiný tvar než obyčejná jednoduchá myš, který však dobře padne do ruky. Je sice trochu těžší, ale tím i stabilnější. Přesnost oproti nejlevnějším modelům je znatelná. A4Tech Bloody V7 je drátová myš s USB použitelném ve verzi 2.0 i 3.0 s délkou kabelu 1,8 m. Ačkoliv k tomuto produktu může mít někdo výhrady, třeba placením za pokročilé režimy ovládání, pro konkrétní případ splnila všechna očekávání a za cenu 459 Kč není co vytknout. Snad jen po dobu, než si člověk zvykne, se často stiskne jedno z postranních tlačítek. Samozřejmě je možné myš použít i na obyčejnou práci s počítačem a funkce pro tlačítka se mohou přiřadit i pro jakýkoliv jiný software a ne jenom na hry.

Diskuse k článku (0)


Související obsah

» A4Tech X7 500MP gaming

Rubriky

» Bezpečnost

» Grafika a foto

» Kancelář

» Komunikace

» Práce se soubory


Další stránky

» Finance

» SKNeT - tvorba internetových stránek

Copyright © 2007 - 2021 Software - Podmínky užívání - Kontakt