Software » Programování » Jak se naučit programovat v PHP

Jak se naučit programovat v PHP

Publikováno: 20. 1. 2008

V tomto článku najdete základní informace o tom, jak se naučit programovat v PHP. Ještě než se pustíte do programování v PHP, měli byste umět alespoň základy HTML a CSS a k PHP samozřejmě budete chtít využít i nějakou databázi. A protože na většině webhostingů je databáze MySQL, tak si nejspíše zvolíte právě tuto databázi.

Základní vybavení programátora

1. Nějaký textový editor
Já vám mohu jen doporučit PSPaD editor. Je skvělý a navíc je zdarma.
2. Apache, PHP, MySQL
Nainstalovat si server Apache, PHP a databázi MySQL na localhost, protože testovat na serveru webhostingu prostě není možné. Pro začátek si můžete nainstalovat Apache, PHP a MySQL pomocí nějakého balíku např. XAMPP a kdo má Linux, má tu výhodu že PHP je součástí distribuce. Stačí jen najít vhodné balíky a konfiguraci nemusíte řešit.
3. Místo, kde publikovat své výtvory.
Po otestování na localhostu si budete chtít zkusit funkčnost svých skriptů i na internetu. Webhosting zdarma s využitím nejnovější verze PHP i MySQL najdete na adrese PHP5.cz. K dispozici tam máte 10 mb prostoru, což je pro většinu prezentací naprosto dostačující.

Informace a zdroje pro učení PHP

V první řadě jsou to domovské stránky o PHP. Najdete tam výklad všech funkcí, nové verze PHP ke stažení atd. Seriál o PHP i MySQL je na Linuxsoftu. Další najdete na Živě.cz, Root.cz a doporučit musím i weblog Jakuba Vrány o PHP. Chci se zde zmínit i o knize PHP a MySQL Rozvoj webových aplikací - třetí vydání. V této knize najdete návody, jak naprogramovat e-shop, webové fórum, redakční systém a mnoho dalšího. Po shrnutí na začátku knihy se dostanete k praktickým příkladům, které jsou navíc skvěle popsané, takže jsem to pochopil i já a to i přesto, že jsem před přečtením této knihy neměl s programování vůbec žádné zkušenosti.

Závěrem

Nejlepší způsob, jak se naučit programovat, je experimentovat s příklady, které najdete například na přiloženém CD ke knize, kterou jsem zmiňoval výše, nebo i na internetu. Nechte se inspirovat těmito příklady a časem vás začnou napadat vlastní řešení.

Diskuse k článku (0)


Rubriky

» Bezpečnost

» Grafika a foto

» Kancelář

» Komunikace

» Práce se soubory


Další stránky

» Finance

» SKNeT - tvorba internetových stránek

Copyright © 2007 - 2021 Software - Podmínky užívání - Kontakt