Software » Aktuality a informace » E-mail od spammerů

E-mail od spammerů

Publikováno: 31. 12. 2012

Mnohým majitelům internetových stránek přišla výstraha, že jejich prezentace mohou poškodit počítače uživatelů. Jako odesílatel byla podepsána Eva Dvořáková, s největší pravděpodobností smyšlená osoba. Ta kromě upozornění o napadení stránek ve zprávě vybízí k prohlédnutí přílohy, kde by měl být dle zmíněné osoby snímek obrazovky s problémem.

Mnozí se však opět nechali nachytat a přílohu si otevřeli. Naštěstí v dokumentu nebyl vir, ale jednalo se o ověřování e-mailových adres. Jakékoliv reagování bylo chybou. Stačilo si totiž otevřít vyhledávač Google a vyhledat svou stránku. Pakliže by totiž stránka byla nebezpečná, Google na takové stránky sám upozorňuje.

Z daného příkladu je opět pěkně vidět, jak nepoučitelní lidé jsou a opakují stále tytéž chyby, bohužel k radosti záškodnickým živlům na internetu. Teď nezbývá nic jiného, než spam, který s největší pravděpodobností zaplaví postižené e-mailové adresy, pravidelně dávat do filtrů a ve veřejných službách označovat jako spam, aby ho poskytovatelé těchto služeb sami filtrovali. A pro příště již nevyžádanou poštu rovnou vyhazovat, i když tato byla velmi šikovně podána a pro nezkušené bylo velmi obtížné ji odhalit jako podvodnou.

Diskuse k článku (0)


Rubriky

» Bezpečnost

» Grafika a foto

» Kancelář

» Komunikace

» Práce se soubory


Další stránky

» Finance

» SKNeT - tvorba internetových stránek

Copyright © 2007 - 2021 Software - Podmínky užívání - Kontakt