Software » Webhosting » Důvody proč si koupit placený webhosting

Důvody proč si koupit placený webhosting

Publikováno: 17. 5. 2012

Vytvořit si stránky pro jakýkoliv účel si lze pomocí nejrůznějších nástrojů. Můžete si je vytvořit sami či využít redakční systém. Kam ale s nimi. Někdo je umístí na webhosting zdarma v domnění, že nebude nic platit, ale má to svá úskalí, na které by měl tvůrce ambiciózního projektu myslet, ať už prezentuje firmu či internetovou službu.

Placený webhosting dává garanci, že vám stránky nikdo svévolně nevymaže, či vám z nenadání skončí poskytovaná služba bez jakékoliv náhrady. Vzniklá situace je velmi nepříjemná v případě, zda-li jste na takovém projektu finančně závislí a potřebujete ho k vydělávání peněz pro svou obživu.

Bez reklam

Co je horšího, když na svém firemních stránkách máte ve vrchní liště reklamu na jinou firmu. Nevypadá to věrohodně a můžete tak přijít o důležité zákazníky. Placený webhosting vám pochopitelně garantuje prostor bez reklam a za přibližně tisíc korun za rok, v mnohých případech i výrazně méně, dostanete službu, která vám může vydělat mnohonásobně větší částky.

Za peníze dostanete i podporu

V případě umístění na freewebhosting si většinou musíte veškeré procesy s během stránky obstarat sami. Naopak u placených služeb se lze spolehnout na technickou podporu, obvykle i s možností vytváření záloh, i když není od věci si zálohy občas za určitý čas vytvořit pro všechny případy sám. Nelze zapomínat také na větší bezpečnost, které profesionální společnosti dokáží obstarat lépe, než služby zdarma.

Dodržujte podmínky

I na placených službách existují podmínky, které se vyplatí dodržovat. Pokud mám levnější variantu služeb, nelze mít vysoce navštěvované stránky. Nelze obvykle provozovat stránky s nelegálním obsahem a někdy také stránky nevhodné pro děti a mladistvé. Je skutečně vhodné si přečíst podmínky a vědět, co mě služba garantuje a co naopak zakazuje. V případě zájmu si lze většinou domluvit individuální podmínky, které ovšem stojí o řád více, ovšem nemusíte se naopak dělit o systémové prostředky serveru s ostatními uživateli máte tak jistotu, že vám prezentaci nebude někdo jiný přetěžovat.

Do zahraničí

Oproti českých webhosterům nabízejí širší služby za nižší cenu. Někdy je problém s pomalejším načítáním stránky, což může být u navštěvovanějšího projektu trochu problém. Větší potíže však může činit nutnost být plátcem DPH, pakliže využívám službu mimo Českou republiku. Na první pohled je to sice nesmysl, ale bohužel takové jsou platné zákony.

Výpadky mají neblahý vliv na vyhledávače

Jeden z největších nešvarů hostingů zdarma jsou časté výpadky serverů. Jednoduše se na stránky nedostanete z důvodů přetížení, nedostupnosti, chyby serveru, pomalého načítání databáze. Problém je o to horší, že špatně dostupnou stránku může vyhledávač posouvat níže ve vyhledávání. Kdo by také chtěl neustále čekat na načtení stránky, byť má sebelepší obsah. U placených a kvalitních služeb takováto nepříjemnost nehrozí, nebo alespoň ne často.

Výpadky se dějí u placených služeb také, ovšem s mnohem menší frekvencí, která neohrožuje viditelnost stránek ve vyhledávačích a je tedy lehce dohledatelná od potencionálních zákazníků a to jde u firemní webové prezentace především v první řadě. V součtu všech pro a proti se jednoduše vyplatí investovat okolo tisíce korun za rok a budete mít jistotu, že vaše prezentace bude mít smysl.

Diskuse k článku (0)


Související obsah

» Bezpečný a levný webhosting

» Webhosting SWEB.cz

» Webhostig zdarma PHP5.cz

Rubriky

» Bezpečnost

» Grafika a foto

» Kancelář

» Komunikace

» Práce se soubory


Další stránky

» Finance

» SKNeT - tvorba internetových stránek

Copyright © 2007 - 2021 Software - Podmínky užívání - Kontakt