Software » Komunikace na internetu » Zvuk s Creative Fatal1ty Gaming Headset

Zvuk s Creative Fatal1ty Gaming Headset

Publikováno: 30. 12. 2011

Hudba, hry či filmy jsou fenoménem poslední doby. Zpěváci, herci či vývojáři her vydělávají astronomické částky, tedy alespoň někteří, ale nás konzumenty tohoto žánru zábavy spíše zajímá, jak si vychutnat zvuk do detailu. Každý, kdo si někdy pouští hudbu, hraje hry či sleduje filmy, ví, že ze sluchátek znějí tak nějak lépe. Abychom však získali požitek ze zvuku, měli bychom si zvolit nějaká sluchátka, která tyto možnosti nabízí. A protože jsem nedávno přišel o svá stará sluchátka, která mě sloužila více než osm let, rozhodl jsem se porozhlédnout po trhu a koupit si další. Musí mít mikrofon, pohodlné posazení na hlavě a aby netlačily do uší, a taky možnost poslouchat hudbu v požadované kvalitě a zároveň je využít pro komunikaci pomocí Skype.

Porozhlédnul jsem se po obchodech a určil jsem cenové rozpětí. Rozhodně jsem nechtěl investovat tisíce do sluchátek, ale zároveň jsem si uvědomoval, že za dvě stovky žádnou kvalitu nedostanu. Rozhodl jsem se pro zlatou střední cestu v poměru cena - výkon, a zvolil sluchátka od firmy Creative model Fatal1ty Gaming Headset. Výkonově jsou dostatečné a když si je dáte na uši, Windows tlačítko na zvuk na maximum a samotná sluchátka také na maximum, tak je to na sluch už poměrně velký záběr, čili nedoporučuji dávat příliš nahlas, pokud si chcete zachovat zdravý sluch, ale rozsah hlasitosti mají velmi dobrý. Ještě větší hlasitost lze docílit, když jsem je připojil z bočního konektoru na klasickém reproduktoru, ale fakt pozor na uši, ať nemusíte na ušní. Sám si dávám hlasitost maximálně na půlku. Na rozdíl od základních levných sluchátek mají opravdu dobré zvukové vlastnosti a při hudbě jsou patřičně slyšet jak výšky, tak i basy. Komu vadí zřetelně hlubší basy, lze je korigovat equalizerem na přehrávači např. ve Winampu. Mě osobně nevadí, jelikož poslouchám spíše rytmičtější muziku. Použitelnost pro Skype je také dobrá.

Mikrofon je odnímatelný, a při pouhém poslechu hudby mikrofon pouze vyjmete a v případě potřeby opět zastrčíte do konektoru. Pozor při vkládání mikrofonu do otvoru na správné nasměrování proti drážce. Pokud se do ní netrefíte, třeba proto, že spěcháte, tak pak jde velice špatně ven. Vypnout a zapnout mikrofon lze na ovladači umístěného na kabelu, kde lze zároveň korigovat i hlasitost zvuku.

Nastavitelnost na hlavu lze upravit povytažením držáků vedoucím ke sluchátkům. Povytáhnout je možné každou stranu o cca 2,5 cm a tak by měly pasovat téměř na každou hlavu. Kabel je dlouhý 2,5 m. Konektory jsou pozlacené o rozměru 3,5 mm. Celkový dojem působí velmi příjemně i včetně ceny. Sluchátka netlačí do uší ani při delší době používání. V balení jsem dokonce dostal i kožené pouzdro na uložení sluchátek, aby se na ně neprášilo.

Nechcete-li rušit ostatní v místnosti nebo sousedy nadměrným hlukem a sami chcete využít ze zvuku hudby, filmů či her to podstatné, jsou Creative Fatal1ty Gaming Headset za necelých šest stovek ideální koupí. Lepší výrobek za tuto cenu zřejmě nepořídíte.

Diskuse k článku (0)


Související obsah

» Teamspeak - instalace a konfigurace

» Thunderbird

» ICQ

» Skype

Rubriky

» Bezpečnost

» Grafika a foto

» Kancelář

» Komunikace

» Práce se soubory


Další stránky

» Finance

» SKNeT - tvorba internetových stránek

Copyright © 2007 - 2023 Software - Podmínky užívání - Kontakt