Software » Operační systémy » Volant pro lepší zážitek ve hře

Volant pro lepší zážitek ve hře

Publikováno: 29. 6. 2014

Koupili jste si závodní automobilovou hru, ale zanedlouho zjistíte, že mačkat tlačítka na klávesnici nebo gamepadu nedává ten správný herní prožitek. Z toho důvodu se vyplatí koupit si volant. Jaký si ale pořídit. Nechcete li mít při hraní problémy, doporučuje se ověřit si podporu u vydavatele hry. Za takový volant ovšem můžete zaplatit i tisíce korun. Levnější mají někdy problém s instalací na některý z operačních systému. Někdy je to skutečně loterie, zdali bude vše fungovat. Manuální přiřazení funkcí volantu v ovládání hry by však mělo vždy pomoci.

Volant byl značky Canyon CNG-GW04N , pořízen na hru Dirt 3 v operačním systému Windows 7. V balení byly také pedály i kabel na propojení mezi volantem a pedály a USB k připojení k počítači. Je zde i koncovka pro konzole. Dále je uvnitř CD s ovladači.

Instalace proběhla následovně. Nejprve propojit kabel mezi volantem a pedálem. Připojení k USB a povolit instalaci zařízení. Poté vložit CD s ovladači a nainstalovat. Následně si zkontrolujeme, zdali zařízení komunikuje. Přejít na tento počítač, ovládací panely, všechny položky ovládacích panelů, zařízení a tiskárny a zde je PS(R) Gamepad Adaptor. Pravým tlačítkem zvolíme Nastavení herního zařízení, vybereme CNG GW04N Steering a stiskneme tlačítko Vlastnosti. Zde zkusíme točit volantem a stisknout tlačítka. Pokud se po pohybech s volantem rozsvítí čísla tlačítek a pohybuje se bod ukazující funkčnost zařízení, je vše připraveno k použití. Dále zde máme položky calibration page a efect page, kde se nastaví vibrace dle potřeby. Tlačítko set potvrdí změny a default vrátí původní nastavení.

Dirt 3 tento typ volantu přímo nepodporuje, takže na řadu muselo přijít výše zmíněné manuální nastavení. Ve hře si nalezneme volbu options a poté controls. Zde si nastavíme funkce řízení. Jednoduše posouváme šipkami po jednotlivých funkcích na klávesu zatáčení a poté zatočíme volantem na příslušnou stranu a následně by měl ve hře fungovat. Stejně postupujeme i pro funkce pedálů plyn a brzda. Přiřadit lze i další funkce pro tlačítka, jako např. nastavení kamery atd. Pro jízdu však stačí pouze ty základní, čili zatáčení, plyn a brzda.

Volant se drží poměrně dobře a lze říci, že skutečně znamená zlepšení při ovládání hry oproti využití gamepadu či snad dokonce klávesnice. Snad jedinou nevýhodu lze nalézt v poměrně nešťastném místě spojení pedálů s volantem, kdy kabel nejde pořádně vytáhnout. V zájmu zachování spoje, a tím i funkčnosti, je pak lepší nechat vše spojeno a raději se nepokoušet kabel vytáhnout, což by mohlo vést až k jeho utržení. Kdo si zařízení nebude přemísťovat či neustále uklízet, tento problém ani nezaregistruje. Jinak žádný další problém nebyl a prožitek z hraní za utracené peníze byl na poměrně dobré úrovni. Kdo nechce utrácet mnoho peněz za volant k počítačovým hrám, může si podobný typ za méně peněz koupit. Jen je potřeba koukat na podporu konkrétního operačního systému.

Výhody tohoto typu byly nízká cena, dobře padne do ruky, výběr tlačítek na zařízení, pedály, rychlá a bezproblémová instalace ve Windows 7. Nevýhody – již zmíněný kabel, nefunguje přímo v některých hrách a je potřeba přiřadit klávesy, moc nedrží na stole s jedinou výjimkou, kterou je skleněný povrch, kde drží velmi pevně, ve hře Dirt 3 nefungují vibrace.

Pro tuto kategorii volantů platí, že zde je dobrý poměr cena výkon, pro náročné uživatel nemusí stačit, pro příležitostné a méně náročné hráče splní požadavky, které se od něj očekávají a uživatelé si mohou užít lepší pocit z hraní, než při hraní na klávesnici.

Diskuse k článku (1)


Související obsah

» A4Tech X7 500MP gaming

» Myš Bloody Gaming V7

Rubriky

» Bezpečnost

» Grafika a foto

» Kancelář

» Komunikace

» Práce se soubory


Další stránky

» Finance

» SKNeT - tvorba internetových stránek

Copyright © 2007 - 2019 Software - Podmínky užívání - Kontakt